Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Magda Wójcik

Przebojowe lato, przebojowy koncert, znakomita zabawa

Cykl koncertów pod nazwą Przebojowe Lato - Bijemy rekordy z siłą muzyki to jedna z największych imprez plenerowych w Polsce i jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego roku. „Przebojowe Lato”  zorganizowali: Radio Zet, Telewizja Polsat,  tygodnik „Naj” oraz dziennik "Polska The Times". Koncerty takie odbywają się w polskich miastach, tam gdzie  nie brakuje turystów.  W Darłowie taki wielogodzinny maraton muzyki i zabawy odbywa się już po raz czwarty. Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przebywało łącznie około dziesięć tysięcy widzów i uczestników konkursów z całej Polski. Wraz z zespołami „Goya” ,„Sumptuastic”, i „SEPTEMBER” Darłowo odwiedziło z licznymi atrakcjami „Przebojowe miasteczko” ze stoiskami różnych firm. Organizatorzy akcji „Przebojowe lato” przygotowali szereg atrakcji dla najmłodszych. Dzieci oprócz nauki tańca i występów wokalnych brały udział w licznych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Wiele konkursów z nagrodami odbyło się dla dorosłych. Panienki, które chciały zostać modelkami musiały poddać testom swoją skórę i wziąć udział w konkursie publiczności w wyborze "Miss Pięknej Skóry".  Została nią młoda darłowianka, która pojedzie do Piotrkowa Trybunalskiego na finał. Ta, która zwycięży w finale weźmie udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej i pojawi się na stronach Tygodnika Naj. Konkurs sponsorowała firma Johnson. Konferansjerkę i bloki konkursowe znakomicie prowadził Zygmunt Chajzer z koleżanką z TV – Polsat. 
W trakcie imprez odbył się konkurs z dużą liczbą osób bawiących się w strojach plażowych. Na stoisku Tygodnika NAJ wielu uczestników od dzieci począwszy po dziadków i mamusie miało wykonaną „autorską” okładkę pisma. „Okładkowe” zdjęcia wykonywali profesjonalni fotografowie, którzy, na co dzień, pracują podczas sesji zdjęciowych. Chętni mogli skorzystać z odwiedzenia wróżek, które bezpłatnie przepowiadały przyszłość wszystkim osobom. Natomiast na muzycznym stoisku Radia ZET amatorzy, mieli szansę wziąć udział w konkursie KARAOKE i zaśpiewać największe przeboje. Wszyscy uczestnicy mieli okazję skorzystać z bezpłatnej kawiarenki internetowej, spróbować kawy MC Cafe oraz grillowanych przysmaków, czy makaronów z sosem. Na stoisku prasowym Polska The Times za jedyne 2,8 zł można było zakupić Dziennik Bałtycki z mapą Pomorza Środkowego i filmem. Organizatorzy rozdali setki nagród w tym blisko 40 laptopów.

Sceniczne występy muzyczne rozpoczął zespół Goya. Grupa powstała w Warszawie w 1995 roku, wkrótce po tym jak Magda Wójcik (wokalistka) przeprowadziła się do Stolicy z rodzinnego Krasnegostawu. Gitarzystę Grzegorza Jędracha oraz Rafała Gorączkowskiego (instrumenty klawiszowe) poznała w szkole muzycznej, gdzie uczyła się śpiewu. Zespół zadebiutował trzy lata później płytą "Goya", z którego pochodzi ich pierwszy przebój, " Na kolejną płytę trzeba było czekać aż 5 lat, ale muzycy nagrali ją już we własnym studiu. Album "Kawałek po kawałku" przyniósł przebój, od którego nazwę wzięła cała płyta. Zespół zyskiwał coraz więcej fanów, zarówno wśród słuchaczy, jak i krytyków muzycznych. Trzeci album Goyi, "Smak słów" pojawił się w  2005. Dojrzalszy, zachwycał spokojem, wszechstronnością i elegancją. Single ". Kolejny rok, kolejny sukces. Tym razem za sprawą ścieżki dźwiękowej do kinowego przeboju 2006 roku, "Tylko mnie kochaj". Na płycie znalazło się wiele gwiazd: James Blunt, Depeche Mode, Reni Jusis. Ale to właśnie piosenka Goyi promowała album i film.  "Horyzont zdarzeń", czwarty album, to płyta pełna niespodzianek. Wokalistka i autorka tekstów Magda Wójcik swoim dziewczęcym głosem opisuje relacje i zdarzenia między kobietą a mężczyzną oraz opowiada o dojrzałym uczuciu, bliskości, intymności i zmysłowości.

Zespół „Sumptuastic” grał razem z zespołem „September”. Sympatyczni muzycy pochodzą z Bolesławca. Zespół SUMPTUASTIC został założony przez Andrzeja Janusz i Marka Zająca w 2000 roku. Muzyka, jaką grają to pop z domieszką dance. Zespół grał w składzie: Andrzej Janusz (leader, kompozytor, autor tekstów i wokalista), Marek Zając (instrumenty klawiszowe), Robert Opała (gitara basowa), Wojciech Szajwaj (gitara solowa), Tomasz Bubieńczyk (perkusja).
Ich debiutancki album "...bo to wszystko jest Dla Ciebie", który ukazał się w 2003 roku, w trzy miesiące po premierze zyskał status Złotej płyty. W czerwcu 2005 roku wydany został ich drugi album "Cisza". Natomiast we wrześniu 2006 roku miejsce miała premiera trzeciej płyty zespołu - "Bez Ciemności Nie Ma Snów", którą promował utwór "Za Jeden Uśmiech Twój", z którym zespół Sumptuastic walczył na Sopot Festival 2006 o nagrodę bursztynowego słowika. W 2007 zespół po raz drugi dostał się do Sopot Festival 2007. Tym razem z piosenką "Opuszczony" Zespół wielokrotnie gościł na szczytach list przebojów rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych (Radio Zet, RMF FM, Eska, WAWA oraz wielu rozgłośni regionalnych) i zagrał w swojej karierze ponad trzysta koncertów w kraju i za granicą (USA, Niemcy, Belgia, Czechy). 

Jedyną zagraniczną gwiazdą, która wystąpiła podczas całej trasy jest September. Petra wystąpiła w Darłowie i dała popis nie tylko sztuki wokalnej, ale również nowoczesnego tańca. September, a właściwie. (Petra Marklund) - szwedzka wokalistka, wykonująca muzykę taneczną i pop urodziła się we wrześniu 1984 r. i stąd jej angielski pseudonim September. Pierwszym jej przebojem z 2003 roku była piosenka "La La La (Never Give It Up)". Kolejne piosenki "We Can Do It" (2003), "September All Over" (2004) promowały również debiutancką płytę September. Płyta ta zajęła 36. miejsce wśród najlepszych albumów w Szwecji. Ojcem Septemberjest szwedzki profesor fizyki, zaś jej matka jest Słowenką. Septemberma dwójkę rodzeństwa. Siostra jest projektantką mody. Kolejny album September "In Orbit" (2006) stał się wielkim hitem, a utwór "Satelites" znalazł się na 8 miejscu na Billboards Hot (Dance). Po "Satellites" następnym hitem September była piosenka "Looking For Love" (2006), która zadebiutowała na 17. miejscu w Szwecji i na 10. w Hiszpanii. Wielkim sukcesem cieszy się także singiel wokalistki "Cry for You" i "Can't get over". September w Darłowie towarzyszyła z grupa taneczna dwóch czarnoskórych pełnych temperamentu tancerek.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2008

SeptemberFragment przebojowego miasteczka

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl