Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7758162, w lipcu 9984, dziś 1055; on-line: 167

Echo Darłowa

Lata mijają, a przyjaźń trwa?

Minęło osiem lat, od kiedy młodzież z Domu Dziecka w Henneckenrode po raz pierwszy przyjechała na wakacje do Domu Dziecka w Darłowie. Między obu placówkami zrodziła się przyjaźń. Dzięki dofinansowaniu z funduszy Euroregionu Pomerania możliwe są coroczne spotkania dzieci i młodzieży obu placówek.

W tym roku niemieccy goście odpoczywali w Darłowie w dniach 14.07-28.07.2008r. Sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły młodzieży na szereg zabaw rekreacyjno - sportowych na plaży, rejs po morzu statkiem „Wiking” .

Pobyt w Darłowie to była też ciekawa lekcja historii, dzieci poznawały dzieje miasta, jego kulturę. Uczestniczyły również w wielu ciekawych imprezach kulturalnych przygotowanych przez miasto.

Podczas całodniowej wycieczki w Słowińskim Parku Narodowym zachwycili się pięknem wydm w Łebie. Kolejną atrakcją był Kołobrzeg. Wycieczki dostarczyły młodzieży niepowtarzalnych wrażeń, którymi dzieliła się podczas integracyjnych spotkań przy grillu i podczas zabaw.

Dwa tygodnie wspólnego przebywania zintegrowało dzieci obu krajów. Wielu z nich podtrzymuje znajomość drogą elektroniczną.

W sierpniu grupa polskiej młodzieży z Domu dziecka w Darłowie wyjechała na długo oczekiwany wypoczynek letni do zaprzyjaźnionej placówki w Henneckenrode.

 

Marzena Zawada
Dom Dziecka w Darłowie
Darłowo, ED 8/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl