Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7760929, w lipcu 11162, dziś 745; on-line: 216

Echo Darłowa

Lato z Radiem w Darłowie

W najbliższą niedzielę 24 sierpnia Darłowo odwiedzi „Lato z Radiem”. Trasa tegorocznego „Lata z Radiem” rozpoczęła się w Gnieźnie i przebiega przez 20 miast, w tym również Wilno i Lwów. Finał odbędzie się 31 sierpnia w Zakopanem. Gwiazdą „Lata z Radiem 2008” jest zespół Bajm. W Darłowie oprócz Bajm wystąpią również: Centrum Uśmiechu, Maleo Reggae Rockers, oraz Kaszmir. Koncert poprowadzi prezenter TVP1 – Radek Brzózka. Tegoroczna trasa koncertowa i audycja radiowa przebiega pod hasłem „Mistrzowskie lato”. To oczywiście nawiązanie do ważnych sportowych imprez w letnim kalendarzu: Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej i Igrzysk Olimpijskich.  „Mistrzowskie Lato z Radiem” – to jednak nie tylko sport, ale i znakomici wykonawcy, wspaniała muzyka i konkursy... w tym roku między innymi także konkurs dla profesjonalistów i pasjonatów, ludzi o niezwykłych umiejętnościach, słowem … dla mistrzów w swoich dziedzinach. Tak, jak w ubiegłym roku miasta goszczące koncerty „Lata z Radiem” będą mogły zaproponować swoich kandydatów w plebiscycie internetowym na „Mistrza Lata z Radiem 2008”.

„Ciekawi świata młodsi uczestnicy „Lata z Radiem” będą poprzez zabawę uczyć się zasad ruchu drogowego  (Program „Moja pierwsza nauka  jazdy”)  i zgłębiać tajemnice nauki (biologii, fizyki i matematyki) poznając interaktywną wystawę Eksperymentuj! przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik . Zabawy z dziećmi na kanwie „Lokomotywy” Juliana Tuwima poprowadzi zespół „Centrum Uśmiechu”.

Jak co roku, na każdym koncercie „Lata z Radiem 2008", obok sceny, znajdzie się satelitarny wóz transmisyjny oraz Plenerowe Studio Polskiego Radia. Gospodarzem tego miejsca jest Sława Bieńczycka, która będzie przybliżała publiczności kulisy pracy dziennikarza radiowego. W studiu będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, a największą atrakcją będzie możliwość nagrania własnego głosu. Uczestnicy nagrań otrzymają na pamiątkę specjalną płytę CD ze swoją autorską – najczęściej pierwszą – "audycją" radiową. Koncert w Darłowie odbędzie się w niedzielę 24 sierpnia na stadionie OSiR-u przy ul Sportowej. Początek o godz. 16. Już przed koncertem od godz. 15 rozpoczną się edukacyjne zabawy dla dzieci. Na wszystkie koncerty i zabawy wstęp wolny.
 
Na koncertach tegorocznego „Lata z Radiem” bawiło się już prawie pół miliona osób.
 
„Lato z Radiem” to jednak przede wszystkim jedna z najpopularniejszych audycji w polskim eterze. W poniedziałek, 23 czerwca, punktualnie o godz. 9. ruszyła tegoroczna audycja „Lata z Radiem”. Rozpoczyna się tradycyjnie najpopularniejszym sygnałem radiowym w Polsce – POLKĄ DZIADEK, która rozbrzmiewa na antenie Programu 1 Polskiego Radia już od 37 lat. Codziennie od poniedziałku do soboty w godz. 9 – 12. zapraszamy do wspaniałej zabawy na radiowej antenie. Audycje w studio prowadzą: Paula Michalik oraz Mariusz Rokos.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl