Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7758352, w lipcu 10046, dziś 1117; on-line: 152

Echo Darłowa

Maleo Reggae Rockers

Lato z jedynką w Darłowie

W minioną niedzielę 24 sierpnia Darłowo odwiedziło „Lato z Radiem- 2008”. Trasa tegorocznego „Lata z Radiem” rozpoczęła się w Gnieźnie i przebiega przez 20 miast, w tym również Wilno i Lwów. Finał odbędzie się już za kilka dni 31 sierpnia w Zakopanem.  W Darłowie radiowi goście usadowili się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Już od godziny 15 rozpoczęło swoją edukacyjną działalność Centrum Nauki Kopernik z wystawą pt. „Eksperymentuj”. Ciekawi świata: dzieci młodzież i starsi z uwagą obserwowali doświadczenia naukowe z ciekłym azotem przeprowadzane w temperaturze minus 196 stopni Celsjusza. Z demonstrowanych doświadczeń wynika, że dwa metalowe walce o tej samej masie i wielkości nie zawsze jednakowo toczą się po równi pochyłej. Takie i inne tajemnicze eksperymenty naukowe z fizyki, biologii, chemii i matematyki napotykało się, co krok. Inni młodzi uczestnicy z różnobarwnie pomalowani twarzami w Centrum Uśmiechu dowoli i bezpłatnie korzystali z wielu urządzeń zabawowych i innych atrakcji.

Tegoroczna trasa koncertowa i audycja radiowa przebiega pod hasłem „Mistrzowskie lato”. To oczywiście nawiązanie do ważnych sportowych imprez w letnim kalendarzu: Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej i Igrzysk Olimpijskich.  „Mistrzowskie Lato z Radiem” – to jednak nie tylko sport, ale i znakomici wykonawcy, wspaniała muzyka i konkursy... W tym roku między innymi odbywa się konkurs dla profesjonalistów i pasjonatów, ludzi o niezwykłych umiejętnościach, słowem … dla mistrzów w swoich dziedzinach. Tak, jak w ubiegłym roku miasta goszczące koncerty „Lata z Radiem” zaproponowały swoich kandydatów w plebiscycie internetowym na „Mistrza Lata z Radiem 2008”.  Z Darłowa wytypowano do plebiscytu na „Mistrza Lata z Radiem – Leszka Walkiewicza. Opowiedział on w widzom o swej podróży jachtem żaglowym wokół globu.

Jak co roku, na każdym koncercie „Lata z Radiem 2008", obok sceny, znajdował się satelitarny wóz transmisyjny oraz Plenerowe Studio Polskiego Radia. Gospodarzem tego miejsca była znakomita dziennikarka Lata z Radiem i Czterech pór roku Sława Bieńczycka. Do tej pory jej ciepły i sympatyczny głos znałem jedynie z wielu mistrzowskich audycji wielokrotnie nagradzanych. Teraz w plenerowym studiu Polskiego Radia przybliżała publiczności kulisy pracy dziennikarza radiowego. W studiu robiono sobie pamiątkowe zdjęcia, a największą atrakcją była możliwość nagrania własnego głosu. Niektórzy po raz pierwszy mogli powiedzieć kilka zdań będąc na antenie „Lata z Radiem. Uczestnicy nagrań otrzymali na pamiątkę specjalną płytę CD ze swoją autorską – najczęściej pierwszą – "audycją" radiową.

Ciąg czterech koncertów rozpoczął się o godz. 16. Zapoczątkował go zespół Maleo Reggae Rockers. w składzie: Maleo – Darek Malejonek –vocal i gitara; Sivy – Tomasz Wójcik – gitara vocal; Kazek – Andrzej Roemer –bas; Kapsel - Andrzej Rak – perkusja; Karol Nowacki – instrumenty klawiszowe; Adaś Mościcki – instrumenty perkusyjne; Józek Zatwarnicki – puzon; Tomek Mazur – trąbka. Zespół gra od roku 1997.

Następnie koncertowała pop- rockowa formacja „Kashmir”, która zadebiutowała w 2003 r. w Warszawie. Ten dobrze zapowiadający się zespół ma szczególnie interesującą solistkę - Katarzynę Pietras, której świetnie brzmiący głos i pełen temperamentu ruch sceniczny przykuwa uwagę szczególnie młodej widowni. Zespół grał w składzie: Kamil Wyziński – gitara –wokal; Marcin ”Kanclerz” Kwaśny –perkusja; Tomek Mamot – instrumenty klawiszowe, Bartek Mielczarek – bas i Roman Batyra – gitara. Nazwę swą zespół przyjął od ciepłej barwy głosu przypominającej kaszmir solistki Kasi Pietras.

Gwiazdą „Lata z Radiem 2008” jest zespół Bajm. Prawie wszyscy nie mogli się doczekać jego koncertu. Założony 30 lat temu zespół „Bajm”  na wstępie przedstawił lapidarnie swą bogatą historię na telebimie. Nazwa Bajm pochodzi od pierwszych liter imion jego założycieli: Beata Kozidrak, Andrzej Pietras, Jarek Kozidrak, Marek Winiarski. Obecnie zespół tworzą: Beata Kozidrak, Adam Drath, Artur Daniewki, Krzysztof Nieścior, Maria Dobrzańska, Piotr Bielecki. Na koncercie w Darłowie Beata Kozidrak podbiła widownie, a fani nie zawiedli się ani na repertuarze ani na bisach.

Koncerty i konkursy poprowadził prezenter TVP1 – Radek Brzózka. W międzyczasie swoją motorową paralotnią ten informatyk z zawodu nakręcił z lotu ptaka krótki film o Darłowie. Na tegorocznym koncercie „Lata z Radiem” w Darłowie bawiło się kilka tysięcy osób.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2008

Katarzyna PietrasBeata Kozidrak

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl