Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 12104566, w sierpniu 10728, dziś 311; on-line: 68

Echo Darłowa

Nowy rok szkolny w trójce

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Żołnierza Wojsk Ochrony Pogranicza w Darłowie naukę pobiera od 1 września 2008 r. 647 uczniów w 30 oddziałach. Ogółem zmniejszyła się w porównaniu z rokiem ubiegłym liczba uczniów o 54 dzieci, a liczba oddziałów zmalała o jeden. Średnia liczba dzieci w klasie zmniejszyła się do 21 uczniów. Dyrektor szkoły Hanna Mikulska zatrudnia w niej 54 nauczycieli. Wszyscy  mają pełne kwalifikacje do prowadzenia zajęć szkolnych. Jedynie w stosunku do nauczyciela języka angielskiego wystąpiono do kuratora oświaty o wyrażenie zgody na prowadzenie zajęć szkolnych przez absolwenta Kolegium Nauczycielskiego, który jeszcze w tym roku szkolnym ukończy studia wyższe. Prawie połowa (25 osób) z kadry pedagogicznej ma dodatkowe kwalifikacje do prowadzenia różnych zajęć szkolnych. Szkoła ma 23 sale lekcyjne wyposażone w podstawowe pomoce dydaktyczne. W tej liczbie znajduje się dwie pracownie komputerowe do nauki informatyki wyposażone łącznie w 29 zestawów komputerowych i dwa serwery. Do zajęć sportowych będą wykorzystywane dwie ocieplone sale gimnastyczne o powierzchniach 168 i 134 m2. Poza tym szkoła ma własną bibliotekę, centrum informacji multimedialnej wyposażone w cztery stanowiska komputerowe, świetlicę, jadalnię oraz gabinet pedagogiczno - psychologiczny. Zajęcia lekcyjne oraz świetlicowe będą się odbywać od poniedziałku do piątku od godziny 730 do godz. 16. Szkoła zatrudniła także pracownika ochrony.

Na początku wakacji zakończono ocieplenie budynków szkolnych. Jednocześnie wymieniono 16 drzwi drewnianych na aluminiowe i 99 okien  oraz przeprowadzono termoizolację stropodachu styropianem i papą termoizolacyjną (1.566 m2) oraz ścian (2.020 m2), a także wykonano nową elewację wraz z blacharką. Wszystkie prace zrealizowano   kosztem 1.122.809 złotych. Pieniądze na ten cel pochodziły w 85 procentach z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego i w 15 procentach z budżetu miasta Dzięki przeprowadzonemu ociepleniu i modernizacji budynków szkolnych obniżą się koszty ogrzewania szkoły oraz poprawił się ich stan techniczny a także estetyka zarówno budynków jak i sal gimnastycznych.

Szkoła Podstawowa nr 3 oprócz termomodernizacji otrzyma w nowym roku szkolnym boisko ze sztucznej trawy do gry w piłkę nożną w ramach programu "Blisko boisko" współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu (30%), PZU (40%) i samorząd (30%).. Boisko będzie miało wymiary 60 na 30 metrów. Płyta boiska będzie ogrodzona 4-metrowym parkanem. Bardzo się cieszę, że po dwóch latach zabiegów ta inwestycja będzie zrealizowana w tym roku. - mówi burmistrz Arkadiusz Klimowicz. - W ubiegłym roku obiecał nas wspierać w ministerstwie sportu ówczesny wicepremier Przemysław Gosiewski. W wywiadzie w "Głosie Pomorza" chwalił się nawet, że sprawę załatwił. Skończyło się na obiecankach. W tym roku prosiłem o wsparcie wiceministra i posła Stanisława Gawłowskiego. Jego zaangażowanie w darłowskie inwestycje, zresztą po raz kolejny, okazało się bardzo skuteczne. - podsumował burmistrz.

W Szkole Podstawowej nr 3 będą prowadzone również zajęcia świetlicowe w godz. od 730 do 16. W oparciu o opinię poradni psychologiczno – pedagogicznej uczniowie będą kierowani na zajęcia korekcyjno – kompensacyjne, wyrównawcze czy logopedyczne. Chętni uczniowie będą korzystać z następujących kół zainteresowań: dziennikarskie, historyczne, regionalne, plastyczne, muzyczne, informatyczne, ekologiczne, teatralne, języka niemieckiego i SKS.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 9/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl