Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 12104617, w sierpniu 10790, dziś 373; on-line: 75

Echo Darłowa

Rozpoczęto rok szkolny u Żeromskiego

W Zespole Szkół im. Stefana Żeromskiego w Darłowie kształcić się będzie w nowym roku szkolnym 2008/2009 - 430 uczniów. Uczyć ich będzie 31 osobowa kadra nauczycieli, z których 14 jest dyplomowanych, 11 mianowanych oraz 6 kontraktowych. Szkoła ma 16 klaso – pracowni przedmiotowych, salę gimnastyczną i siłownię, w tym po dwie pracownie matematyczne, do nauki języka polskiego, języka niemieckiego i informatyczne oraz geograficzną, ekonomiczno - angielską, biologiczną, fizyczną, chemiczną  oraz do nauki języka angielskiego. Szkoła ma w pracowniach komputery z osprzętem, telewizory, magnetowidy, DVD, kserokopiarki oraz internet wykorzystywany do celów dydaktycznych. mówi dyrektor Dorota Morawska. Podobnie jest w szkolnej bibliotece, która spełnia rolę Multimedialnego Centrum Informacji. Zajęcia w zespole szkół odbywać się będą od godz. 8 do 1515. Tegoroczną nowością jest otwarcie profilu menedżera turystyki. Cieszy się on dużym powodzeniem.

W ramach termomodernizacji placówek oświatowych zakończonej w okresie wakacji w Zespole Szkół im. S. Żeromskiego ocieplono dachy szkoły 15 cm warstwą wełny mineralnej i wymieniono pokrycie dachu na dachówkę ceramiczną. Dachy płaskie: sali gimnastycznej i łącznika pokryto termozgrzewalną papą. Wymieniono wszystkie rynny, rury spustowe i przeprowadzono obróbka blacharską. Wymieniono 101 okien i wszystkie drzwi. Docieplono styropianem 1.158 m2 ścian i wełną mineralną 1.464 m2dachów. Całkowity koszt termomodernizacji Zespołu szkół im S. Żeromskiego wyniósł  908.214 zł. Pieniądze na ten cel pochodziły w 85 procentach z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego i w 15 procentach z budżetu miasta. Dzięki przeprowadzonemu ociepleniu i modernizacji wszystkich budynków szkolnych obniżą się koszty ich ogrzewania, poprawił się ich stan techniczny oraz estetyka.

Przy okazji burmistrz miasta Arkadiusz Klimowicz poinformował przybyłych na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, że już jutro, czyli 2 września br. zostanie przekazany plac budowy pod nową inwestycję sportową na terenie ZS. Będzie nią budowa kompleksu dwóch boisk w ramach programu „Moje boisko Orlik 2012”. ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W skład kompleksu boisk wejdą: boisko piłkarskie o nawierzchni syntetycznej o wymiarach 30x62 metry ogrodzone do wysokości 4 metrów wraz z piłkochwytami o wysokości 5 metrów oraz boisko wielofunkcyjne przeznaczone do gry w piłkę ręczną, siatkową, koszykową oraz do tenisa o wymiarach 30x44 metry. Kompleks boisk wyposażony zostanie w niezbędny sprzęt sportowy jak bramki, chorągiewki przegubowe, kosze, siatki. Na terenie zostanie wzniesiony budynek zaplecza sanitarno – szatniowego. Zaplanowano także postawienie słupów oświetleniowych dla potrzeb zespołu boisk Przewiduje się zatrudnienie trenera środowiskowego, który będzie prowadził zajęcia sportowo – rekreacyjne. Budowa kompleksu boisk będzie kosztować 1.284 453 zł. Z Ministerstwa Sportu i Turystyki i z Urzędu Marszałkowskiego samorząd otrzyma po 333 tys. zł. Pozostałą kwotę 618.453 zł wyasygnuje budżet miasta.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 9/2008

Dorota Morawska i grono nauczycieli w Zespole Szkół im. S. Żeromskiego

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl