Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 12104627, w sierpniu 10790, dziś 373; on-line: 85

Echo Darłowa

Z pierwszym dzwonkiem

W odnowionych i ocieplonych budynkach szkolnych Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie o godz. 9 dnia 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2008/2009. Naukę w tej samorządowej placówce oświatowej rozpoczęło 366  uczniów, w tym 149 w klasach pierwszych, 104 w drugich i 113 w trzecich. W związku z niżem demograficznym liczba uczniów w porównaniu do poprzedniego roku szkolnego zmniejszyła się o 52. Obecnie szkoła zatrudnia 37 nauczycieli z wyższym wykształceniem, w tym 35 pełnozatrudnionych i dwóch na niepełnym etacie Kadra pedagogiczna składa się z 27 nauczycieli dyplomowanych, 7 mianowanych, 2 kontraktowych i 1 stażysty. Aż 26 nauczycieli   ukończyło studia podyplomowe i 10 posiada ukończone kursy do nauczania drugiego przedmiotu. Rodzice uczniów mogą być spokojni oddając swoje dzieci w ręce tak wysoko kwalifikowanej kadry pedagogicznej. Miejskie Gimnazjum posiada 15 dużych klas, 4 mniejsze, 2 pracownie komputerowe, salę gimnastyczną i świetlicę szkolną. Szkoła będzie prowadzić zajęcia lekcyjne w godz. od 7 do 16.  Miejskie Gimnazjum jest również dobrze przygotowane do wypełniania zadań z zakresu zajęć opiekuńczo – wychowawczych. Codziennie będzie czynna świetlica szkolna dla uczniów, którzy potrzebują opieki, a w szczególności otrzymają pomoc przy odrabianiu prac domowych. W dalszym ciągu będą kontynuowane zajęcia pozalekcyjne, zajęcia rewalidacyjne oraz zajęcia wyrównawcze, a także liczne koła przedmiotowe. Do pomocy w realizacji zadań opiekuńczo - wychowawczych oraz profilaktycznych zatrudniony jest pedagog szkolny oraz pomoc psychologiczna.

Z nowym rokiem szkolnym 2008/2009, na co najmniej pięć lat nową dyrektorką MG została Małgorzata Świątkowska, która wygrała konkurs na to stanowisko. Poprzednia dyrektor Janina Kolańska odeszła na emeryturę.

Na początku tegorocznych wakacji w Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie zakończono prace termomodernizacyjne. Ocieplono stropodach sali gimnastycznej, przeprowadzono termoizolację wszystkich ścian styropianem – (1584 m2) i wykonano nowe elewacje, docieplono 572 m2 dachów i pokryto papą termozgrzewalną, wymiano blacharkę, parapety zewnętrzne, rynny dachowe i rury spustowe. Wymieniono także 75 okien i 6 drzwi. Całkowity koszt wszystkich robót wyniósł 751.429 zł. Pieniądze na ten cel pochodziły w 85 procentach z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego i w 15 procentach z budżetu miasta Dzięki przeprowadzonemu ociepleniu i modernizacji budynków szkolnych obniżą się koszty ogrzewania budynków, poprawił się ich stan techniczny i estetyka budynków szkolnych i sali gimnastycznej. W imieniu społeczności szkolnej przewodnicząca samorządu szkolnego podziękowała burmistrzowi miasta Arkadiuszowi Klimowiczowi za przeprowadzone termomodernizacyjne prace i przypomniała uczniom, że do zakończenia roku szkolnego pozostało jedynie 299 dni.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 9/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl