Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 12104520, w sierpniu 10728, dziś 311; on-line: 22

Echo Darłowa

Złota Kornelia i srebrna Marta

Kornelia Mączka i Aleksandra Drejgier zdobyły złoty medal w sprincie drużynowym juniorek podczas finałowego pojedynku o tytuł mistrzyń Europy na pruszkowskim welodromie BGŻ Arena. Srebro wywalczyły Francuzki a brąz Rosjanki.

W pojedynku o złoto reprezentantki biało – czerwonych, Drejgier i Mączka, zmierzyły się z aktualnymi mistrzyniami świata Francuzkami, Magalią Baudacci i Olivią Montauban. Przy dużym dopingu pruszkowskiej publiczności, Polki, aktualne wicemistrzynie świata, uzyskały czas 35.495, pokonując kolarki trójkolorowch o ponad 0,2 sekundy i osiągając na dystansie 750 metrów przeciętną 50,711 km/h.

Medal brązowy rozstrzygnął się w rywalizacji Rosjanek ze Słowaczkami. Ostatecznie trzeci stopień podium wywalczyły Rosjanki, Wiktoria Baranowa i Elena Mielniczenko.

Jest to pierwsze złoto torowców Polskich wywalczone na zmaganiach podczas mistrzostw Europy na BGŻ Arena w Pruszkowie. Wcześniej Polacy zdobyli 3 medale brązowe i jedno srebro.

Wcześniej pierwszego dnia zawodów Renata Dąbrowska i darłowianka Marta Janowiak zdobyły srebrny medal w sprincie drużynowym kobiet w kategorii U23, podczas mistrzostw Europy w kolarstwie torowym na welodromie w Pruszkowie.Mistrzyniami Europy zostały Francuzki, Sandie Clair i Virgine Cueff, które w finałowym pojedynku pokonały reprezentantki Polski. Zawodniczki trójkolorowych uzyskały rezultat 34.481, pokonując o blisko 2 sekundy Dąbrowską i Janowiak (36.303).

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 9/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl