Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 12104558, w sierpniu 10728, dziś 311; on-line: 60

Echo Darłowa

Honorowy Obywatel Miasta Darłowa

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Darłowie, która odbędzie się 16 września b.r. radni rozpatrzą dwa wnioski burmistrza miasta Arkadiusza Klimowicza o nadanie Honorowego Obywatelstwa Miasta Darłowa dla posła, polityka i działacza samorządu Stanisława Gawłowskiego i pisarza Marka Krajewskiego.

Stanisław Gawłowski (ur. 27 listopada 1968 w Brzegu) – działacz samorządowy i polityk, z wykształcenia magister ekonomii, poseł na Sejm V i VI kadencji. Od 16 listopada 2007 sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

W drugiej połowie osiemdziesiątych działał w Ruchu Wolność i Pokój, od 1988 w Konfederacji Polski Niepodległej. W 1989 roku został współzałożycielem Komitetu Obywatelskiego Solidarność w Darłowie, a w 1993 współzałożycielem i członkiem zarządu stowarzyszenia Darłowski Klub Samorządowy. W latach 1994 - 98 radny Rady Miejskiej w Darłowie i członek zarządu miasta. Od 1996 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Darłowa. W latach 1998-2002 zasiadał w sejmiku zachodniopomorskim, przez kilka miesięcy pełnił funkcję zarządcy komisarycznego gminy Mielno. Następnie do 2005 zajmował stanowisko zastępcy prezydenta Koszalina.

Należał do Stronnictwa Konserwatywno - Ludowego, następnie przystąpił do Platformy Obywatelskiej, z listy, której w 2005 został wybrany posłem V kadencji w okręgu koszalińskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 24 597 głosów. Jest współorganizatorem powołania Krajowej Izby Gospodarki, działającej od 2004 roku. W 2005 roku został odznaczony przez Zarząd Główny Związku Sybiraków, Honorową Odznaką Związku Sybiraków oraz przez Prezydenta RP za aktywną działalność na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce Srebrnym Krzyżem Zasługi. Dnia 14 czerwca 2008 roku poseł i sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska - Stanisław Gawłowski - otrzymał z rąk Burmistrza Polanowa - Grzegorza Lipskiego - tytuł Honorowego Obywatela Miasta Polanowa jak podkreślił przewodniczący Rady Miejskiej "za trwały wkład w rozwój gminy i owocną współpracę z samorządem". Aktualnie poseł Stanisław Gawłowski jest członkiem Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, przewodniczącym Rady Regionu i przewodniczącym PO w Koszalinie.

Stanisław Gawłowski od połowy lat 80-tych jest związany z Darłowem, ukończył tu Technikum Rybołówstwa Morskiego. Mieszkańcem Darłowa był do 2001 roku. Od lat wspiera Darłowo, najpierw, jako radny sejmiku wojewódzkiego, a następnie, jako poseł i członek rządu. Osobiste zaangażowanie Stanisława Gawłowskiego miało decydujący wpływ na znalezienie się darłowskich inwestycji w rządowych programach realizowanych przy współudziale funduszy unijnych. Taką inwestycją jest "Rozbudowa Portu Morskiego w Darłowie" (wartość inwestycji 32,6 miliona złotych, przewidywane dofinansowanie 26,73 mln zł w ramach Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko") oraz budowa mariny jachtowej (koszt ok. 10 mln złotych, dofinansowanie ok. 6 mln złotych) w ramach projektu "Zachodniopomorski Szlak Żeglarski - sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego" finansowanego z Programu Operacyjnego "Innowacyjna Gospodarka".

Stanisław Gawłowski przyczynił się decydująco do wpisania w program modernizacji dróg wojewódzkich (realizowany przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich - podlegający samorządowi województwa) dwóch dróg komunikujących Darłowo: drogi wojewódzkiej 203 (Darłowo - Dąbki - Gorzebądź) i drogi wojewódzkiej 205 (Darłowo - Krupy - Sławno). Przebudowa i odnowa tych dróg będzie zrealizowana w ciągu kilku najbliższych lat i pochłonie kilkadziesiąt milionów złotych.

Minister Stanisław Gawłowski wspiera również darłowski samorząd w doprowadzeniu do szybkiej modernizacji drogi krajowej nr 37 (Darłowo - Karwice) oraz jest zaangażowany w doprowadzeniu do powstania cywilnego publicznego lądowiska w ramach funkcjonującego lotniska wojskowego w Darłówku.

W osobie Stanisława Gawłowskiego miasto ma od lat wypróbowanego, aktywnego i skutecznego rzecznika inicjatyw służących rozwojowi Darłowa.

Przyjęcie w poczet honorowych obywateli miasta Darłowa tak skutecznego polityka, posła i działacza samorządowego będzie dla naszego miasta zaszczytem i wyróżnieniem.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 9/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl