Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7782363, w lipcu 15564, dziś 683; on-line: 359

Echo Darłowa

Powiatowa konferencja o niedostosowaniu społecznym

Jak nas informuje Joanna Płachta - pedagog Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Darłowie 14 listopada 2008 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sławnie odbyła się powiatowa konferencja na temat „Jak przeciwdziałać niedostosowaniu społecznemu wśród dzieci i młodzieży?” Konferencja zorganizowana przez Ośrodek Adopcyjno – Opiekuńczy działający przy Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Darłowie była okazją do przedyskutowania wielu ważnych zagadnień związanych ze źródłami niedostosowania społecznego, jego rodzajami i skutkami oraz metodami jego zwalczania.

Oficjalnego otwarcia konferencji dokonał Andrzej Lewandowski – Starosta Powiatu Sławieńskiego i Urszula Jarzębska – dyrektor Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Darłowie. Tematyka konferencji była wyjściem naprzeciw ujednoliceniu metod przeciwdziałania nasilającemu się zjawisku niedostosowania społecznego wśród dzieci i młodzieży. Szkolenie prowadziła dr Marzena Łotys z Europejskiego Centrum Szkoleń „Forum”. Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele szkół, placówek opiekuńczo-wychowawczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych, PCPR, Policji oraz Sądu.

Omawiana tematyka wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczestników konferencji, uporządkowała wiedzę na ten temat oraz dostarczyła bogatego materiału do przemyśleń i wskazówek do pracy. Nadmienić należy, iż w bieżącym roku Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Darłowie w wyniku konkursu na finansowe wspieranie programów z zakresu opieki nad dzieckiem i rodziną otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, dzięki któremu doszło do zorganizowania powiatowej konferencji.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl