Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7760752, w lipcu 11100, dziś 683; on-line: 92

Echo Darłowa

Uhonorowano posła i pisarza

W sobotę 6 grudnia w sali portretowej w Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie nastąpiło wręczenie dwóch zaszczytnych aktów nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Darłowo.. Na wniosek burmistrza miasta Arkadiusza Klimowicza Radni na sesji Rady Miejskiej 16 września 2008 r. radni jednomyślnie podjęli dwie uchwały o nadaniu Honorowego Obywatelstwa Miasta Darłowa Stanisławowi Gawłowskiemu i Markowi Krajewskiemu Wręczenia zaszczytnych aktów nadania wraz z kluczami do bram miasta i pieczęcią dokonali przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Grosz i burmistrz miasta Arkadiusz Klimowicz. Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Darłowo jest zaszczytnym dowodem uznania dla Stanisława Gawłowskiego za szczególnie trwały wkład w rozwój, znaczenie i sławę miasta Darłowa. Przyjęcie w poczet honorowych obywateli miasta Darłowa tak skutecznego polityka, posła i działacza samorządowego jest dla naszego miasta zaszczytem i wyróżnieniem. Dumny z tego honorowego wyróżnienia Stanisław Gawłowski dziękował serdecznie darłowskiemu samorządowi i życzył mu dalszego rozwoju.

Znany niemal w całej Europie pisarz Marek Krajewski twórca słynnego detektywa Eberharda Mocka przyznał się, że już dawno zakochał się w Królewskim Mieście Darłowie, jego bogatej historii i zabytkach oraz morskim i specyficznym klimacie. Teraz moja miłość została odwzajemniona. Następnie po łacinie złożył życzenia miastu i jego mieszkańcom, aby rozkwitało i rozwijało się ku pożytkowi wszystkich. Podziękował również władzom miasta za zaszczytne wyróżnienie.

Sylwetki Honorowych Obywateli Darłowa i ich związki z grodem Eryka przedstawiła Ewa Majdańska. Po uroczystym wręczeniu zaszczytnych aktów odbył się koncert kwartetu muzycznego z solistką Agnieszką Siepietowską.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl