Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7745730, w lipcu 7504, dziś 63; on-line: 105

Echo Darłowa

W Przedszkolu nr 1

Mikołaj w Darłowie

Jeszcze w XV wieku w Darłowie mniej więcej na miejscu Przedszkola nr 1 stał kościół p.w. Św. Mikołaja - patrona rybaków. Niestety zniszczony został w czasie wojny trzydziestoletniej w XVII wieku. Już na kilka dni przed Św. Mikołajem Darłowo przybrało odświętny wygląd. Przed ratuszem ustawiono piękną choinkę ustrojoną bombkami łańcuchami i świetlnymi lampkami. Również ratusz i otaczające go drzewa przybrały świąteczny wygląd migocząc światłami niczym gwiazdki. Główna ulica miasta o tej porze roku jest najpiękniejsza. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, jak zwykle 6 grudnia we wczesnych godzinach rannych przybył do Darłowa i skierował się właśnie do Przedszkola nr 1. Z radością powitały go dzieci, obserwując czy przybył z dużym workiem prezentów. Niektóre dzieci czekały na niego cały rok. Ten niezwykły i oczekiwany w naszym mieście gość zapukał w okno sali, w której dzieci podziwiały dużą, pięknie ustrojoną choinkę. Mikołajowi tak przypadły do gustu śpiewane przez wszystkie dzieci kolędy i pastorałki, że sam zaczął ochoczo tańcować, mało butów nie pogubił. Szkoda, że wkrótce musiał je pożegnać, bo rockendroll ze Świętym Mikołajem był najśmieszniejszy.

Następnie Św. Mikołaj przybył do przedszkola nr 2. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchiwał wierszy i piosenki. Oczywiście pamiętał o każdym dziecku. Każde z nich otrzymało słodycze, kalendarz adwentowy oraz czekoladowego Mikołaja. W każdej sali, a jest ich aż siedem zostawił wielki wór zabawek.  W tym roku wspomagała Św. Mikołaja Rada Rodziców, która wydając ponad 5000 zł wzbogaciła przedszkole w zabawki ku uciesze dzieciaków. Niektóre dzieci chciały się przekonać, czy Mikołaj ma brodę prawdziwą

 

Mikołaj u Jacka i Agatki

Dzień Św. Mikołaja był w przedszkolu „Jacka i Agatki” był dniem niezwykłym. Dzieci od samego rana nie mogły się doczekać przybycia świętego Mikołaja. Nie miały najmniejszych wątpliwości, że dotrze do nich pomimo braku śniegu, bo przecież, jak mówiły „ sanie zaprzężone w renifery są latające i nic im nie przeszkodzi w dotarciu do celu”. Ich cierpliwość i wiara zostały nagrodzone. Usłyszały dźwięk dzwoneczków i za oknem dostrzegły charakterystyczną postać ubraną w czerwony strój. Radość była ogromna. Mikołaj na powitanie rozdał wszystkim dzieciom prezenty. Dzieci zaś pamiętając o jego imieninach podarowały mu laurki, piosenki i mnóstwo uśmiechów. Nie wstydziły się powiedzieć mu, że bardzo go kochają i czekają na niego zawsze z utęsknieniem. To były dla dzieci niezwykłe przeżycia. Mikołaj obiecał, że jeszcze odwiedzi dzieci z Przedszkola Jacka i Agatki, a one zaprosiły Go na nasz noworoczny bal w przedszkolu. Atmosferę i nastrój tych chwil spędzonych ze Świętym Mikołajem najlepiej oddadzą fotografie naszej przedszkolnej zabawy.

 

Mikołaj w Bajce

W dniu 6 grudnia br., na dzieci zaproszone przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Darłowskiego Ośrodka Kultury do Kina ,,Bajka” czekała niespodzianka. Był nią, przywitany przez kierownika MOPS, sam Święty Mikołaj, który rozdał milusińskim ogromny worek prezentów, do którego zmieściły się aż 174 paczki wypełnione prezentami. Mikołajowi pomagały dwie urocze śnieżynki. Zadowolone dzieci ochoczo śpieszyły do nich i Gwiazdora, który pytał ich o to, czy były grzeczne i dobre. I zdaje się, że były, bo prezent trafił do każdego z nich. Wszystkie dzieci były tak szczęśliwe, że nawet nie zauważyły, że zawartość paczek różni się od tego, co zamawiały w licznych listach-rysunkach kierowanych do Mikołaja już od połowy listopada. Atmosferę bajkowości i wyjątkowości tego dnia podkreślił specjalny – mikołajkowy pokaz filmu. Mikołaj pamiętał o każdym dziecku.

Mikołaj wśród rodzin zastępczych

Dnia 6 grudnia 2008r. w Darłówku w Ośrodku Wczasowym „Róża Wiatrów" odbyło się spotkanie integracyjno - mikołajkowe rodzin zastępczych niespokrewnionych z dzieckiem z terenu Powiatu Sławieńskiego zorganizowane przez Ośrodek Adopcyjno - Opiekuńczy działający przy Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Darłowie. W spotkaniu uczestniczył Starosta Powiatu Sławieńskiego Andrzej Lewandowski, który przekazał dla dzieci z rodzin zastępczych kosz słodyczy. Ponadto w spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sławnie - Elżbieta Rokosz oraz właściciel Ośrodka Wczasowego „Róża Wiatrów” w Darłówku - Henryk Ukleja. Rodzice wspólnie z dziećmi uczestniczyli w zorganizowanych dla nich zabawach i konkursach mikołajkowych. Największą atrakcją spotkania był Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci świątecznymi paczkami a rodziny drobnym upominkiem. Rodzice zastępczy nie kryli zadowolenia ze wspólnego spotkania, które ich pociechom przyniosło dużo radości i miłych wrażeń. Inicjatorem tego spotkania był Dyrektor Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego "Promyk" w Darłowie. Szczególne podziękowania zostały skierowane do państwa Jadwigi i Henryka Ukleja oraz Ewy Ukleja, którzy okazali ogromną pomoc i wsparcie przy organizacji spotkania integracyjno-mikołajkowego.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2008

W przedszkolu nr 2U Jacka i AgatkiU rodzin zastępczych

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl