Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7797328, w lipcu 18478, dziś 621; on-line: 537

Echo Darłowa

Pomóż dzieciom z Afganistanu

Miejskie Gimnazjum im. St. Dulewicza w Darłowie 3 tygodnie temu zainicjowało akcję, której rozwój zaskoczył ich samych. Zainspirowany listem od swojego kolegi, byłego harcerza – Pawła Stasiaka, który obecnie jest żołnierzem w ogarniętym wojną Afganistanie, nauczyciel historii z darłowskiego gimnazjum  Artur Hamerling rozpoczął akcję, której celem ma być pomoc dzieciom z Afganistanu.

Nędza, głód, brak podstawowych artykułów niezbędnych do życia i rozwoju to codzienność większości mieszkańców Afganistanu. Wykończona wieloletnimi wojnami, rządami Talibów ludność Afganistanu żyje, a właściwie egzystuje na granicy ubóstwa. To im, darłowska społeczność gimnazjalna zamierza pomóc. Artur Hamerling zaraził swoją energią i zapałem innych nauczycieli w swojej placówce m.in. Andżelikę Kuriatę i  Andrzeja Protasewicza i razem z nimi podjął się trudnego zadania zorganizowania pomocy dla Afganistanu. Akcja, która początkowo miała być jedynie przedsięwzięciem szkoły darłowskiej, błyskawicznie się rozszerza. W pomoc dla Afganistanu zaangażowały się już szkoły z Dąbek, Kopnicy, Smołdzina i Słupska. „Zamierzamy zebrać jak najwięcej artykułów, które  przydadzą się dzieciom w Afganistanie. A przyda im się praktycznie wszystko, bo na dzień dzisiejszy nie mają nic” – mówi A. Hamerling. Potrzebne są koce, ubrania, artykuły szkolne, artykuły żywnościowe z długim terminem przydatności do spożycia. Już niedługo podamy czas i miejsce, kiedy i gdzie będziemy gromadzić dary – dodaje A. Protasewicz.

Akcja jest organizowana we współpracy z Dowództwem Operacyjnym Sił Zbrojnych, które zapewnia transport i dystrybucję darów.

Na dzień dzisiejszy prowadzona jest kampania informacyjna. Wszyscy ludzie dobrej woli, którym nie jest obojętny los dzieci z Afganistanu, muszą się dowiedzieć o możliwości pomocy. Akcja ma również na celu wsparcie polskich żołnierzy pełniących służbę wojskową w Afganistanie., umocnienie ich przekonaniu, że ryzykują życie w słusznej sprawie. Dlatego też, oprócz w/w działań młodzież gimnazjalna z Darłowa, Kopnicy, Dąbek i innych szkół przygotowała kartki świąteczne dla naszych żołnierzy walczących w Afganistanie. Piękne, ręcznie wykonane pocztówki świąteczne z życzeniami, wysłane zostaną polskim żołnierzom do /Afganistanu. Mamy nadzieję, że umocni to w nich wiarę w walkę o słuszną sprawę. Pozwoli choć na chwilę oderwać się im od brutalnej rzeczywistości otaczającej ich wojny – nadmienia Andżelika Kuriata.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl