Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Skontrolowano budynki socjalne

Po tragicznym pożarze hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim trwają zarządzone kontrole budynków socjalnych w całym kraju. Podobnie jak i w innych miastach kilka dni temu w Darłowie kontrolowano stan bezpieczeństwa w budynkach socjalnych.

Miejski Zarząd Budynków Komunalnych w Darłowie w chwili obecnej ma w zarządzie 345 lokali, w tym 49 lokali socjalnych oraz 1 pomieszczenie tymczasowe. Z uwagi na wiek budynków ich stan techniczny jest różny. W zarządzaniu posiadamy budynki, które są po remoncie wykonanym przez MZBK oraz budynki, które są przygotowywane do remontu, na które posiadamy stosowne zezwolenia oraz projekty, mówi dyrektor MZBK. Na wniosek wojewody kontrolę stanu technicznego budynków socjalnych przeprowadziła komisja w składzie: Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego – inż. Jolanta Jabłońska, przedstawiciel Komendy Powiatowej Komendy Straży Pożarnej kapitan Maciej Wojciechowski i aspirant Grzegorz Mikułko z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. Kontrolę przeprowadzono w obecności Arkadiusza Michalaka – dyrektora Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych.

W Darłowie budynki socjalne zlokalizowane przy ulicy Chopina oraz przy ulicy Portowej 4. Kontrolowano w nich m.in: czy są prowadzone roczne i pięcioletnie przeglądy budynków, czy budynki posiadają „książki obiektów”, w których znajdują się najważniejsze informacje o budynku,  m.in. data powstania budynku, technologia wykonania, wszystkie kontrole, plany zabezpieczeń przeciwpożarowych itp. Zwracano uwagę czy w budynkach są stosowne zabezpieczenia przeciwpożarowe i wytyczone oraz drożne drogi ewakuacyjne, czy w obiektach utrzymywany jest porządek, czy niema materiałów łatwo palnych, oraz czy usuwane są na bieżąco usterki i zalecenia.

Dla Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych w Darłowie kontrola budynków socjalnych wypadła pozytywnie. Budynki spełniają warunki techniczne dla takich obiektów. W obu przypadkach zagwarantowane są wyjścia ewakuacyjne z budynku zgodne z wymogami przeciwpożarowymi. Na bieżąco MZBK prowadzi książki obiektów budowlanych, przeprowadza w nich terminowo wszystkie kontrole wymagane prawem budowlanym, a wszelkie wykryte usterki są szybko usuwane.

W roku 2008 koszt technicznego utrzymania tych obiektów wyniósł 158.600 zł a już w tym roku wydatkowano na ten cel 18.800 zł dodaje dyrektor MZBK.

Z otrzymanego w tym tygodniu raportu kontroli wynika, że darłowskie budynki socjalne nadają się do dalszego zamieszkania. Z uwagi na wiek obu budynków ich stan techniczny określany jest jako dostateczny. Komisja zaleciła usunięcie drobnych usterek, które juz nazajutrz usunięto.

Warto przy okazji wspomnieć, że darłowski samorząd buduje cztery nowoczesne budynki socjalne, w których jeszcze w tym roku zamieszka 16 rodzin.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 4/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl