Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 6499018, w lutym 32117, dziś 869; on-line: 104

Echo Darłowa

Kompleks boisk Orlik 2012

Po oddanym do użytku 9 maja br. boisku ze sztucznej trawy przy Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie, zbudowanego w ramach programu „Blisko Boisko” nastąpi uroczyste otwarcie kompleksu boisk zbudowanych w ramach programu „Moje Boisko – ORLIK – 2012”. Jest to 35 tego typu obiekt w województwie zachodniopomorskim. Darłowski Orlik – 2012 zbudowano przy Zespole Szkół im. S. Żeromskiego w Darłowie. W skład kompleksu boisk wchodzą boisko piłkarskie z zieloną syntetyczną nawierzchnią o wymiarach 30x62 metry wraz z piłkochwytami o wysokości 5 metrów oraz boisko wielofunkcyjne przeznaczone do gry w piłkę siatkową, koszykową oraz do tenisa o wymiarach 30x19 m z czerwoną poliuteranową nawierzchnią. Przy zespole boisk wzniesiono również budynek zaplecza sanitarno – szatniowego. Cały obiekt jest ogrodzony siatką o wysokości 4 m oraz oświetlony. Budowa kompleksu boisk kosztowała miasto 1.284 453 zł. Z Ministerstwa Sportu i Turystyki samorząd otrzymał na ten cel 333 tys. zł i tyle samo z Urzędu Marszałkowskiego. Pozostałą kwotę 618.453 zł wyasygnował budżet miasta. Oficjalne otwarcie kompleksu boisk zostanie dokonane 16 maja o godz. 12 w Zespole Szkół im S. Żeromskiego. W części artystycznej wystąpi młodzież Licem i Miejskiego Gimnazjum. Dzieci i młodzież będą mogli skorzystać z wielu sprawnościowych zabaw, a starsi spróbować grochówki.

 Jak nas informuje dyrektor OSiR-u Waldemar Śmigielski tego dnia na boisku „Orlik 2012” w Darłowie przy ul. Chopina rozegrany zostanie mecz piłkarski dziewcząt z Zespołu Szkół im. S. Żeromskiego i dziewcząt z Zespołu Szkół Morskich. W roku szkolnym do godz. 1430 z kompleksu boisk będą korzystały szkoły i będzie on w tym czasie w dyspozycji ZS im. S. Żeromskiego. Natomiast młodzież, dorośli i każdy, kto chce będą z niego korzystać w godz. od 15 do 21, a w sobotę od 11 – 21. Na miejscu będzie można wypożyczyć od pracownika OSiR-u sprzęt sportowy.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta, turystów, drużyny kolonijne i podwórkowe, miłośników sportu i rekreacji do korzystania z pięknego i kompleksu boisk przez cały rok.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 5/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl