Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 6038930, w listopadzie 19594, dziś 249; on-line: 115

Echo Darłowa

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie

Wyjątkowa noc w darłowskim muzeum

Coraz więcej miast w Polsce organizuje „Noc Muzeów”. Muzeum Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie organizuje ją po raz drugi. Podczas tej nocy drzwi muzeów niemal w całej Europie będą otwarte dla zwiedzających. Często towarzyszą im specjalne wystawy, spotkania i imprezy. W programie Nocy Muzealnej w Darłowie, która odbędzie się 18 maja 2009 r. (w poniedziałek) jednym z głównych wydarzeń będzie odsłonięcie śpiżowej rzeźby gołębia, która nawiązuje do słynnego talizmanu król Eryka Pomorskiego zwanego „Złotą Gołębicą”. Fundatorami nowej gołębicy Eryka są Bałtycki Bank Spółdzielczy i właściciele hotelu „Apollo”, a zaprojektował ją kustosz Muzeum Konstanty Kontowski.

Władca Północy był pochowany ze „Złotą Gołębicą” w maju równo 550 lat temu. Gdy w roku 1724 trumna ze szczątkami Eryka Pomorskiego rozpadła się Urząd Domeny Darłowo zamówił nową trumnę i złożył w niej długie i mocne kości władcy unii kalmarskiej i księcia Pomorza. Znaleziono wówczas w okolicy szyi ozdobę ze złota w formie „gołębicy” i posłano ją do Berlina królowi pruskiemu Fryderykowi Wilhelmowi. Był to ostatni ślad po wielkich skarbach należących do króla Eryka I.

Wracając do „Nocy w Muzeum” w zamku Eryka towarzyszyć jej będzie otwarcie wystawy p.t. „W objęciach Wielkiego Brata. Sowieci w Polsce w latach 1944-1993". Tegoroczna Noc w Muzeum będzie wyjątkowa i dostarczy wielu niezapomnianych przeżyć. Ponadto imprezę uświetni koncert zespołu "Świadomość". W programie przewidziano również liczne niespodzianki.

Muzeum Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie zaprasza na "Noc Muzeum" w poniedziałek, 18 maja 2009 roku. Zamek będzie bezpłatnie dostępny dla zwiedzających w godzinach 20-24.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 5/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl