Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 6038962, w listopadzie 19594, dziś 249; on-line: 84

Echo Darłowa

Otwarto w Darłowie Orlika

Darłowo wzbogaciło się 16 maja 2009 r. o nowy zespół boisk.Kompleks sportowy został wybudowany w ramach rządowego programu "Moje Boisko - Orlik 2012". Nad obiektem i korzystającymi z niego amatorami sportu będzie czuwał trener środowiskowy. Uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonali: marszałek województwa zachodniopomorskiego Władysław Husejko, burmistrz miasta Arkadiusz Klimowicz, starosta powiatu sławieńskiego Andrzej Lewandowski, radni i młodzież. Kompleks boisk, uzupełnia wybudowane wcześniej boisko do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej przy szkole Podstawowej nr 3. Uroczystego poświęcenia zespołu boisk dokonał proboszcz parafii M.B. Częstochowskiej Stanisław Piankowski. Burmistrz przybliżył krótką historię powstania kompleksu sportowego „Moje Boisko - Orlik 2012”.

Kompleks boisk wybudowany na terenie Zespołu Szkól im. S. Żeromskiego obejmuje: boisko dla piłki nożnej o wymiarach 30 x 62 z nawierzchnią ze sztucznej trawy, boisko wielofunkcyjne do gry w koszykówkę i siatkówkę oraz tenisa o wymiarach 19 x 32 z nawierzchnią z poliuretanu, budynek szatniowy wraz z sanitariatami. Całość jest oświetlona i ogrodzona. Na nowo otwartym obiekcie rozegrano dwa mecze. Na boisku piłkarskim dziewczęta z Zespołu Szkół Morskich przegrały 4:2 mecz ze swoimi koleżankami z Liceum, a na boisku piłki siatkowej nauczyciele wychowania fizycznego zwyciężyli siatkarzy ze Stoczni Remontowej 3:0.

Serdeczne podziękowania „za budowę kompleksu sportowego” otrzymali darłowscy samorządowcy od młodzieży. Boiska są ogólnodostępne, a korzystanie z nich nieodpłatne. W ramach części artystycznej wystąpiła młodzież z Miejskiego Gimnazjum oraz Liceum ze śpiewami, tańcami i kabaretowymi skeczami. Po występach wszyscy przybyli zajadali się smaczną grochówką.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 5/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl