Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Grad medali darłowskich pływaków

W Zespole Szkół w Darłówku 8 czerwca doszło do podsumowania sezonu pływackiego 2008/2009. Założony w ubiegłym roku Pływacki Uczniowski Klub Sportowy w Darłowie może się pochwalić niemal workiem zdobytych medali na różnorakich zawodach pływackich mówi prezes i założycielka klubu Bożena Tatuśko.  W skład zarządu klubu wchodzą jeszcze: wiceprezes: Andrzej Wróblewski, sekretarz: Marek Drzazga i członkowie: Irena Kuleta, Bogusław Michalski.  Klub młodych pływaków wywodzi się z założonej we wrześniu 2003 r. Szkoły Pływania Neon. W maju 2008 PUKS „NEON” uzyskał licencję Polskiego Związku Pływackiego, która upoważnia Klub do udziału w sportach kwalifikowanych. Klub szkoli dzieci i młodzież pływania sportowego wieloma stylami. Na spotkanie z zawodnikami przybyli działacze sportowi, trener, rodzice i władze samorządowe Darłowa, Sławna i powiatu sławieńskiego.

Do ważniejszych osiągnięć PUKS – NEON Darłowo zaliczyć należy przede wszystkim wyniki Martyny Szymczewskiej (rocznik 1995) - wielokrotnej medalistki na zawodach ogólnopolskich. W Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski stylem grzbietowym zajęła II miejsca na dystansie 100 i 200 m. W ogólnej punktacji w zawodach Ligi Miast zajęła II miejsce. W drużynowych Mistrzostwach Polski w Szczecinie na dystansie 100 i 200 m stylem grzbietowym zajęła IV miejsce.

Prawie dorównuje jej wielokrotny medalista na zawodach Ligi Miast oraz na zawodach ogólnopolskich Oliwer Witkowski (rocznik 1997). W Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski w Szczecinku zdobył I miejsce i złoty medal na 100 m stylem grzbietowym. Jest on również zdobywcą statuetki dla najlepszych zawodników Ligi Miast.

Wiele medali na zawodach pływackich zdobyła Julia Studzińska (rocznik 1998). Do cenniejszych zaliczyć należy zdobycie III miejsca w Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski, jakie odbyły się w Szczecinku.

Najlepszą pływaczką na zawodach pływackich w swoim roczniku (1999) w Koszalinie była Weronika Zieleniewicz. Na razie jej największym sukcesem jest III miejsce w Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski w Szczecinie na 50 m stylem klasycznym mówi licencjonowany trener klubu Andrzej Wróblewski.

W Klubie Neon zrzeszono 23 zawodniczki i zawodników, w tym także kilka ze Sławna. Medalistami są także: Paulina Krzekchi, Daria Pietrzykowska, Michał Michalski, Anna Tatuśko, Radosław Drzazga, Piotr Tarzyński, Kamil Pietrzykowski, Edyta Kłosowska, Julia Brygała, Kajetan Kasprzyk i Wiktor Kałużny. Dobrze zapowiadają się żabkarze Dawid Kubiak, Olaf Frąckowiak i Jeremi Nakielski. Natomiast Malwina Piłat jest najlepszą pływającą tancerką.  Od niedawna startują w klubie także: Nikola Piaseczna, Olszewska Agnieszka, Hardy Ada, Kotyza Wojciech, Raczkowski Łukasz, Burda Ada, Łazorko Oliwia, Woźniak Oliwia, Niezawitowski Erwin, Zittermann Kornel, Stołecka Greta, Lach Sandra, Wojcieszek Laura, Chojnacka Sandra. Zapewne jeszcze nie raz usłyszymy o sukcesach wielu klubowiczów na basenach Polski i Europy, a może i świata.

Życzeniom dalszych sukcesów nie było końca złożyli je: starosta Andrzej Lewandowski, burmistrzowie Darłowa Arkadiusz Klimowicz i Sławna, Krzysztof Frankenstain, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Grosz, Bogdan Herbeć - dyrektor ZS, radny Roman Dudziński. Wszyscy zapewnili pływaków i zarząd klubu, że będą wspierać ich sportową działalność. Sponsorzy klubu przekazali młodym pływakom drobne upominki jak np.: okulary pływackie, ręczniki, smycze, długopisy, słodycze itp.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl