Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7758544, w lipcu 10170, dziś 1241; on-line: 199

Echo Darłowa

Inauguracja koncertów organowych w Gertrudzie

W sobotę 4 lipca 2009 r. rozpoczyna cykl koncertów organowych w Darłowie w ramach 43. Międzynarodowego Festiwalu Organowego. To największa i jedna z najstarszych imprez tego typu w kraju. W tym roku czeka melomanów 28 koncertów z tego 4 koncerty odbędą się w Darłowie w XIV wiecznym kościele p.w. Św. Gertrudy informuje nas proboszcz parafii ks. Eugeniusz Gnibba. Koncerty w Gertrudzie odbywać się będą; 4 VII; 1 VIII; 10 VIII i 18 VIII. Wszystkie rozpoczynać się będą o godz. 1915. Podczas koncertów publiczność będzie mogła posłuchać znakomitych organistów z różnych krajów, wystąpią również śpiewacy, instrumentaliści, zespoły kameralne, chóry.

W programie koncertu – 4 lipca wystąpią Andrzej Milewczyk i Poznań – Brass i grać będą utwory takich mistrzów jak: Johann Sebastian Bach, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Henry Purcell, Georg Friedrich Händel, Wolfgang Amadeus Mozart, Fryderyk Chopin, Claude Debussy, Gioacchino Rossini.

Andrzej Milewczyk urodził się w Stargardzie pobliżu Gdańska w roku 1965. Pierwsze lekcje nauki gry na fortepianie brał już w wieku 5 lat. Naukę gry na organach pobierał w Erzbischöfliche Kirchenmusikschule w Berlinie w klasie prof. Lothara Knappe i prof. Roland M. Stangiera. Naukę gry na organach doskonalił u profesorów: J. Gembalskiego, H. Vogel, P. Pincemaille W. Seifen zdobywając tytuł magistra.

Drugie studia z improwizacji organowej ukończył w Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie, w klasie prof. Wolfganga Seifen. Od stycznia 2000 r. jest organistą i chórmistrzem w kościołach Najświętszego Serca Jezusowego i Św. Wojciecha w sercu Berlina. Często organizuje koncerty organowe i kameralne połączone z występami chórów w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w centrum Berlina. Regularnie koncertuje także w kraju i zagranicą m.in. jako solista w berlińskim teatrze, czy podczas światowej premiery kantaty Piotr Moss w Paryżu. Nagrywa ze swojego bogatego repertuaru koncerty organowe w radiu i telewizji: niemieckiej szwajcarskiej, polskiej i fińskiej. Niedawno nagrał w Zurichu płytę na skrzypce (Bartek Nizol) i organy (Andrzej Milewczyk).

W darłowskiej świątyni wystąpi także zespół POZNAŃ – BRASS w składzie: Roman Gryń trąbka, Marek Galubiński trąbka, Roman Popiołek róg, Piotr Nobik puzon, Jacek Kortylewicz tuba.

"POZNAŃ BRASS" to zespół instrumentów dętych blaszanych. Tworzy go ośmiu dżentelmenów grających na trąbkach, rogu, puzonie, tubie i perkusji. Choć zazwyczaj zespół koncertuje w składzie pięcioosobowym: 2 trąbki, róg, puzon oraz tuba, czasami jednak wzbogaca swoje instrumentarium o dodatkową trąbkę, puzon i perkusję.

Repertuar kameralistów z Poznania stanowią przeboje muzyki renesansu, baroku, klasycyzmu, romantyzmu, oraz muzyki rozrywkowej i filmowej, a także muzyka sakralna i kolędy. Zespół akompaniuje często solistom i chórom. Uświetnia także imprezy okolicznościowe, patriotyczne, itp. Zespół nie potrzebuje aparatury nagłaśniającej, a dostosowany do rodzaju muzyki ubiór daje gwarancję doskonałych wrażeń artystycznych. Zespół "POZNAŃ BRASS" od ponad 19-tu lat ma zaszczyt występować dla melomanów. Koncertował we wszystkich dużych ośrodkach miejskich w Polsce. Brał udział w kilkudziesięciu festiwalach w kraju, z których najważniejsze to: Festiwal Mozartowski we Wrocławiu, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju oraz koncertował zagranicą: w Parlamencie Dolnej Saksonii w Dreźnie, w Ratuszu w Görlitz dla p. Herzoga - prezydenta Niemiec, w Katedrze w Berlinie, w Hiszpanii, Niemczech, Holandii i Włoszech W roku 1995 zespół został laureatem Międzynarodowego Konkursu Kwintetów Dętych Blaszanych w Moers (Niemcy).

Zespół zagrał ponad 1000 koncertów i dysponuje repertuarem od renesansu po współczesność i muzykę rozrywkową w ponad 1200 utworach. Koncertował w całej Europie.. Kierownikiem założonego w 1990 r. zespołu jest Jacek Kortylewicz.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl