Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7738652, w lipcu 5830, dziś 1365; on-line: 58

Echo Darłowa

Dar krwi darem życia

Latem prawie wszyscy podróżują i rośnie liczba wypadków. Stąd potrzeba więcej krwi do ratowania życia. O tej porze roku nieczynne są szkoły i uczelnie, które stosunkowo najwięcej oddają krwi mówi prezes Zarządu Rejonowego PCK w Koszalinie - Bernard Krupski. Dlatego m.in. zorganizowaliśmy 3 lipca wspólnie z PCK i Honorowym Klubem Krwiodawców „Kropelka” w Darłowie na rynku i w Urzędzie Miejskim otwartą akcję poboru krwi. Celem akcji jest promowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz pierwszej pomocy wśród społeczności lokalnej. Koordynatorem akcji była Teresa Gadalińska - przewodnicząca Rejonowej Rady HDK PCK w Koszalinie oraz prezes zarządu Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Kropelka” w Darłowie. W realizację tego przedsięwzięcia włączyli się członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Darłowie i Sławnie. Liczba członków Klubu Kropelka spadła, do 16 ale mamy w nim wielu dawców krwi zasługujących na wyróżnienie jak np.: Bogusław Sulik - 45 l krwi, Dariusz Cieślak - 30 l krwi, Michał Kuś - 24 l krwi, dodaje Teresa Gadalińska, która sama także oddała ponad 20 litrów krwi.

Promocja przy muzyce polegała na zachęcaniu do honorowego krwiodawstwa, rozdawnictwie ulotek, chorągiewek, materiałów promocyjnych, udzielaniu informacji oraz pokazie ratownictwa medycznego. Wiele osób korzystało z loterii, gdzie każdy los był pełny, a z której dochód przeznaczono na PCK. Podczas akcji w darłowskim ratuszu osoby dorosłe miały okazję zbadać sobie ciśnienie krwi. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Pracownicy z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa ze Szczecina pobrali krew od 41 osób. Ogółem pozyskano 18,5 litrów krwi.

„Oddając krew - darujesz życie" - to hasło towarzyszy działaniom Polskiego Czerwonego Krzyża od ponad 51 lat - od czasu, gdy PCK zajął się organizacją i propagowaniem honorowego krwiodawstwa oraz uświadamianiem znaczenia krwi w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego. Najstarsza organizacja humanitarna Polski Czerwony Krzyż w tym roku obchodzi swoje dziewięćdziesięciolecie.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl