Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7758589, w lipcu 10170, dziś 1241; on-line: 82

Echo Darłowa

Szybkie bryki i fury w Darłowie

W drodze z Poznania do Sopotu uczestnicy III- edycji Rage – Race - 2009 przyjechali do Darłowa, aby wykonać jedno z punktowanych zadań specjalnych. Na rynku przed ratuszem 4 lipca utworzono ogrodzony park dla ekskluzywnych samochodów biorących udział w jedynej w Polsce imprezie motoryzacyjno-lifestyle’owej, łączącej w sobie turystykę samochodową, rywalizację, ekskluzywny styl życia, performance, nie banalną zabawę, ducha przygody i filantropię. Główną nagrodą dla zwycięzców jest możliwość przekazania na wybrany przez nich cel charytatywny premii pieniężnej, ufundowanej przez Rage-Race w oparciu o wpisowe uczestników. W dniu imprezy na rynek przed Rybakiem stopniowo przybywały auta rzadko spotykane na polskich drogach, które niejednokrotnie oglądaliśmy po raz pierwszy w życiu.

To niecodzienne widowisko podziwiały tłumy darłowian i turystów. Błyskały flesze, nagrywały kamery, a sportowe bryki pyszniły się swoimi pięknymi kształtami i tym, co mają pod maską. Do Darłowa przyjechało ponad 50 dwuosobowych załóg (kierowca + pilot). Przybyłe do miasta króla Eryka ekipy losowały i następnie realizowały jedno z dwóch punktowanych zadań. Albo poszukiwały skarbu w Zamku Króla Eryka, lub przeprawiały się na drugą stronę rwącej rzeki Wieprzy tratwą. Mimo ukrywania skarbów w wieży zamczyska, czy pod sukienką księżnej Zofii automobiliści znajdywali je niemal bezbłędnie. Ci, którzy przepływali z orką na tratwie Wieprze w miejscu między mostem i śluzą, niekiedy wpadali do rzeki.

W rajdzie Rage – Race 2009 wzięły udział najszybsze i najdroższe samochody znanych i renomowanych producentów aut sportowych takich jak m. in.: Porsche 911 Turbo, Lamborghini Gallardo, Ford Mustang GT Bullitt, Mercedesy SL 65 AMG, CLK 63 AMG BLACK SERIES, Lancer Evo X MR, Corvette Z06, Dodge Charger R/T Sublime Daytona 5.7V8 HEMI, Jaguar XKR, Chrysler 300C SRT8, BMW M3 E92, Hummer H2 Demo Car, Bentley Continental GT- MTM, Mitsubishi 3000 GT4 i najszybsze auto świata – Ultima GTR z silnikiem o mocy 800 KM, którą poprowadził Jerzy Dziewulski.

Wśród załóg był m.in. słynny polarnik Marek Kamiński. Jego BMW - 330 coupe miało numer startowy- 73. Marek Kamiński już przygotowuje się do wyprawy „Kajakiem od źródeł do ujścia Wisły”. Jeszcze tego samego dnia uczestnicy Rage Race krętymi drogami Pomorza dotarli do mety w Sopocie.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl