Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7758806, w lipcu 10232, dziś 1303; on-line: 222

Echo Darłowa

Sierżant Janusz Kasperek

Darłowscy policjanci mają nowe mundury

Po wymianie radiowozów przyszedł czas w Policji na zmianę mundurów. Do darłowskich policjantów dotarła pierwsza partia nowego umundurowania. Od kilku dni darłowscy struże prawa wyfasowali nowe mundury już nie niebieskie ale granatowe. W umundurowaniu zmieniło się praktycznie wszystko: kolorystyka, krój, użyte do wykonania materiały. Policjanci, którzy testowali nowe mundury, zachwalają ich funkcjonalność. Nowe umundurowanie jest lekkie, przewiewne i dopasowane. Jeśli chodzi o kurtki to są wykonane z tkanin, które nie przepuszczają deszczu i wiatru. 2,5 tysiąca złotych — tyle kosztuje jeden komplet nowego letniego umundurowania policyjnego. Jako pierwsi według nowego wzoru umundurowani zostali funkcjonariusze ruchu drogowego i dzielnicowi. Po nich stopniowo ubierani będą pozostali policjanci. Mundury zaprojektowali studenci i absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Policjanci pracują w bardzo różnych warunkach, przez wiele godzin na dużym słońcu, czy w deszczu. Nowy strój ochroni ich w dużym stopniu przed anomaliami pogodowymi.

Korzystając z okazji w cyklu Poznaj Swojego Dzielnicowego przedstawię stopniowo mieszkańcom Darłowa tych którzy dbają o ich bezpieczeństwo w poszczególnych rejonach miasta. Dzielnicowi są jak lekarze pierwszego kontaktu, z tą różnicą że nie od nagłych przypadków lecz od złożonych problemów wymagających niekiedy większego nakładu pracy i czasu. Każdy mieszkaniec może się zwrócić do nich z prośbą o pomoc czy interwencję, przekazać opinie, wiadomości lub własne wnioski. Warto więc wiedzieć kto na terenie naszego miasta, pełni tę funkcję. Doskonale znają swoją okolicę, jej mieszkańców i ich problemy. Policjanci dzielnicowi nie biorą udziału w spektakularnych akcjach kryminalnych, ale wykonują codzienną żmudną pracę, której efektem ma być wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców danego rejonu. Sprawują kontrolę nad przestrzeganiem powszechnie obowiązującego prawa oraz tego bardziej bliższego mieszkańcom - prawa miejscowego. Dzielnicowi są wyposażeni i wyszkoleni tak samo jak pozostali funkcjonariusze.

Na zdjęciu w nowym mundurze widzimy sierżanta Janusza Kasperka. Ma 29 lat, jest żonaty i ma syna. W Policji pracuje ponad 5 lat, a dzielnicowym jest od 2,5 roku Jego dzielnica to m.in.: osiedle Wyspiańskiego, al. Wojska Polskiego, część zachodnia ulic M.C. Skłodowskiej i Powstańców Warszawskich (do ul. Morskiej). Gdy chcemy się porozumieć z sierżantem Januszem Kasperkiem należy dzwonić pod nr tel. 0943157323 w godzinach od 8-16.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl