Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9134164, w styczniu 36272, dziś 559; on-line: 55

Echo Darłowa

Przebudowano ulice Mickiewicza i Długą

We wtorek 14 lipca nastąpił odbiór techniczny dwóch ulic Mickiewicza i Długiej przebudowanych w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011” ogłoszonego przez ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji. Projekt budowlano – wykonawczy na przebudowę tych do niedawna polnych dróg wykonał zespół autorski Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP w roku 2006. Zaprojektowano asfaltową jezdnię o szerokości 6 m, chodnik szeroki na 1,25 m przy ul. Mickiewicza oraz ścieżką rowerową wzdłuż obydwóch ulic o szerokości 2,5 m z przeznaczeniem dla rowerów i pieszych. Chodnik i ścieżkę rowerową wykonano z dwukolorowej kostki betonowej, a jezdnię z asfaltu. Jednocześnie poszerzono most na Strudze Darłowskiej w celu przeprowadzenia tamtędy ścieżki rowerowej. Realizację inwestycji poprzedziła wymiana wodociągu przeprowadzona przez MPGK. Przebudowane ulice mają kanalizację deszczową oraz wykonane zjazdy na posesje właścicieli nieruchomości przylegających do obu ulic. Zachowano także pas zieleni w ciągu ul. Mickiewicza z uwagi na jego walory ekologiczne. 

Łączna długość przebudowywanych ulic wynosi 927 metrów, w tym ul. Mickiewicza 229 m. Obie ulice wspólnie tworzą ciąg komunikacji drogowej połączony z jednej strony z drogą wojewódzką nr 203, biegnąca do Koszalina przez Dąbki a z drugiej strony z ul. Lotników Morskich, będącą drogą powiatową. W ten sposób powstała tzw. „mała obwodnica” w dojeździe od strony Koszalina do elewatorów zbożowych i Darłówka Zachodniego.

Nieograniczony przetarg na przebudowę nowego ciągu ulic wygrała firma COLAS Polska Sp. z o.o. w Palędzie k/Poznania - światowy lider w budowie dróg na pięciu kontynentach. Teren pod budowę ulic przekazano wykonawcy 10 marca 2009 r. Zaledwie cztery miesiące wraz z robotami dodatkowymi trwała przebudowa ulic. Koszt przebudowy wyniósł 1.952.797 zł i jest dotowany z „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011” w kwocie 914.993 zł, co stanowi 46,86 % wartości całej inwestycji.

Razem z przebudowaną ul. Lotników Morskich powstał 3 km ciąg trzech zmodernizowanych dróg, które umożliwiają dogodny dojazd od strony Koszalina do Darłówka Zachodniego, szczególnie podczas wzmożonego ruchu w okresie letnim. Przy okazji na koszt miasta nieużywane tory biegnące do elewatorów przez ul. Lotników Morskich zostały przykryte asfaltem, co ułatwia przejazd wszystkim kierowcom.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl