Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9134097, w styczniu 36210, dziś 497; on-line: 527

Echo Darłowa

Projekt Plaża - TVN i Strefa Lecha w Darłówku Zachodnim

Darłowo ma czystą wodę i plażę, piszczące piaski, zdrowy klimat i zaprasza do wspólnego wypoczynku i rekreacji w polskiej stolicy mikołajka nadmorskiego. Już po raz trzeci ekipa TVN wyruszyła w wakacyjną podróż po polskim wybrzeżu oraz Mazurach, aby zaprezentować atrakcje polskich kurortów. Od czwartku 30 lipca do niedzieli 2 sierpnia na plaży w Darłówku Zachodnim odbędzie się organizowany przy współpracy miasta Darłowo Projekt Plaża – TVN. Program poprowadzą: Dorota Gardias i Irek Bieleninik. Sponsorem głównym wydarzenia jest LECH PREMIUM. W Darłówku zbudowane zostało na plaży namiotowe miasteczko, które będzie tętniło życiem przez cztery dni. Będzie można w nim spotkać znane i lubiane postaci z telewizji, pobawić się, odpocząć, wziąć udział w konkursach lub nauczyć się tańczyć. Zabawa potrwa od rana aż do późnych godzin nocnych. Plażowicze nie będą już skazani na bezczynność i nudę.

W strefie LECHA Water Speed, na fanów sportów motorowodnych czekają profesjonalne pokazy prezentujące możliwości skuterów wodnych, czy nart wodnych, a na odważnych nauka z instruktorem. Gościem specjalnym będzie Piotr Zelt, aktor i miłośnik szybkości na wodzie da pokaz wodnych akrobacji i ewolucji. Turyści i mieszkańcy Darłowa będą mogli uczestniczyć w profesjonalnych pokazach pływania na skuterach wodnych – jet ski, wake’u czy nartach wodnych

Nikt nie będzie narzekał na nudę! W Darłówku spragnieni letnich doznań będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na ściance wspinaczkowej, zagrać w space ball czy we flingo. Każdy, kto odwiedzi namiot Nintendo WII będzie miał okazję zasmakowania innowacyjnej technologii w postaci nowoczesnej konsoli do gry japońskiej firmy Nintendo. Będzie można wziąć udział w interaktywnej przygodzie dzięki bezprzewodowym pilotom wykrywającym ruch oraz podstawkom Wii Fit czułym na nacisk. Na gości namiotu będzie czekać kilka telewizorów plazmowych, a na nich gry, w których można przedstawić np. własny taniec oraz tradycyjne gry przygodowe. Wszystko w wersji multiplayer.

W specjalnie zagospodarowanym miejscu na plaży w Strefie LECHA będzie można zagrać we flingo. Bierze w niej udział dwie lub i więcej osób, a gra polega na odbijaniu między sobą piłeczki od zawieszonego na szyi kawałka sprężystego materiału. Gra w flingo procentuje zdecydowaną poprawą kondycji oraz wzmocnieniem mięśni.

Spaceball o atrakcja dla spragnionych mocnych wrażeń. Niezwykły żyroskop oparty na trzech obręczach. Każdy odważny, który chce zmierzyć się ze spaceballem, zostanie przypięty do bezpiecznych uchwytów i dzięki tej niezwykłej konstrukcji będzie obracać się we wszystkich możliwych kierunkach.

Można będzie zgrać w spikeball, czyli w nowoczesny wariant siatkówki plażowej dla 2-6 graczy. Zawodnicy ustawieni są wokół małego batutu, odbijają między sobą specjalną piłkę, a co trzecie odbicie piłki musi trafić w batut. Gramy do dwóch lub trzech wygranych setów.  Warto spróbować wodnego sportu zwanego skimboarding. Polega on na pływaniu w ślizgu na odpływającej fali oraz po płytkiej warstwie wody. Używa się do tego deski zdecydowanie mniejsze i cieńsze od surfingowych, o okrągłym kształcie.

Bodyboarding to także sposób na pływnie na przybrzeżnych falach. Tym razem w pozycji leżącej na brzuchu na specjalnej desce wykonanej ze sztywnej pianki lub plastiku. Aby rozpocząć zabawę wystarczy niewielka fala i lekki wiatr.

Ci, którzy marzą o karierze DJ-a, będą mogli spróbować swoich umiejętności w konkursie „Zostań DJ-em Projektu Plaża“ w strefie LECH Music Maker. Każdy uczestnik będzie miał kwadrans, aby zaprezentować przed jury swój muzyczny set. Na miejscu będzie także okazja do rozmowy z zawodowymi didżejami i pobawienia się konsoletą.

Lech IceSkater – oczekuje na miłośników zimowych atrakcji w środku lata, a KiteRunner - oferuje fanom efektowne skoki i ewolucje z kitesurfingowym latawcem. Amatorzy wyczynowej jazdy na rowerze powinni skierować się do Lech BikeMaster.
Dla wytrzymałych BeachSpinner organizuje maraton spinningowy na plaży, a WindCatcher – zachęca do surfingu i chwytania wiatru w żagle.

Wczasowicze będą mieli okazje zaistnieć przed kamerą i wypowiedzieć się na zadany temat w cyklu Hyde Park a ci, którym muzyka w duszy gra będą mogli  zademonstrować swoje umiejętności wokalne na karaoke. Kolejną niespodzianką tegorocznej edycji „Projektu Plaża“ jest specjalny cykl filmowy. Każdy będzie miał możliwość przygotowania własnego reportażu wakacyjnego przy użyciu profesjonalnych narzędzi telewizyjnych. Najciekawsze z nich stacja wyemituje w jednym z odcinków „Projektu Plaża“. Wieczorem natomiast, Dorota Gardias i Irek Bieleninik, zaproszą wczasowiczów do wspólnej imprezy tanecznej w miasteczku TVN.  Tancerze z programów „You Can Dance – Po prostu tańcz!“ i „Tańca z Gwiazdami“ pokażą najmodniejsze tego lata figury parkietowe i zaproszą turystów do wspólnej nauki tańca.

Ponieważ Darłówek nie zasypia ekipa programu TVN zorganizuje również wyprawę tropem nocnych atrakcji po darłowskich klubach i pokaże gdzie można zaszaleć do białego rana.
Dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się na plaży, telewizja TVN wyemituje relacje z wyjazdów w programie „Projekt plaża“ w soboty i niedziele o godzinie 11 oraz „Projekt plaża - nocą“ w czwartki o godzinie 23.05.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl