Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

KONCERT ORGANOWY POŚRÓD XIV-WIECZNYCH MURÓW

W najbliższym czasie, w Darłowie, mieszkańcy i turyści będą mieli możliwość wyciszenia się na moment, oderwania od plażowego zgiełku i oddania się doznaniom, jakie towarzyszą koncertom muzyki organowej. W jedynym w swoim rodzaju XIV-wiecznym kościele św. Gertrudy, będzie można wysłuchać dwóch koncertów organowych. Odbywają się one w ramach 43. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie – jednego z największych i najstarszych festiwali tego typu w Polsce.

Pierwszy koncert odbył się już 1 sierpnia tego roku. Kolejny, zatytułowany „Koncert Słowacki”, już w najbliższy wtorek, tj. 11 sierpnia, o godzinie 19.15. Jak sam tytuł wskazuje, będziemy mieli do czynienia z muzykami ze Słowacji. W poniedziałek wystąpią: na organach – Stanisław Sulin, mający na swoim koncie kilka solowych płyt; jako dyrygent – Andrej Rapant, znany również ze współpracy z takimi zespołami jak „Kruhy” i „Musica Vocalis”; i Chór Tirnavia, powstały w 1988 roku. W programie między innymi: Antonio Lotti, Johann Sebastian Bach, Nikolajus Konsantinas Ciurlionis.

Trzeci i ostatni koncert tego lata odbędzie się dokładnie tydzień później, tj. 18 sierpnia, również o 19.15. Tym razem wystąpią: na organach – Witold Zalewski, organista katedry na Wawelu; i kwartet The European Saxophone Ensemble, który choć założony w 2008 roku, już zdążył otrzymać zaszczytny tytuł Ambasadora Kultury Unii Europejskiej. W programie: Johann Sebastian Bach i Felix Mendessohn-Bartholdy.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest Filharmonia Koszalińska i Darłowski Ośrodek Kultury.

 

Iwona Szymańska
Darłowo, ED 8/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl