Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Projekt nadmorskiej promenady

Będzie nadmorska promenada

Na brzegowym falochronie obok Latarni Morskiej w Darłówku Wschodnim zostanie wybudowana w przyszłym roku nadmorska promenada. Na ten cel darłowski samorząd otrzyma 50 procentowe dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013. Autorem projektu budowlanego zabudowy pomostem drewnianym istniejącego falochronu oraz utwardzenia nawierzchni plaży i wykonania małej architektury wraz z oświetleniem terenu jest Studio Projektowe AB s.c. architektów Marek Antoszczyszyn i Andrzej Buko ze Szczecina. Na istniejącym falochronie brzegowym zostanie wykonany z drzewa egzotycznego bangkkirai pomost spacerowy. Promenada składać się będzie z pomostu dolnego o długości 168 m i górnego o długości 156 m. Od strony morza na całej swej długości pomost zostanie zabezpieczony balustradą o wysokości 110 cm. Umożliwi on podziwianie nadmorskich widoków w szerokiej perspektywie i swobodne spacerowanie po szczycie falochronu. W pewnej części wyższy poziom stanowić będzie również siedzisko do opalania się. Na poszczególnych odcinkach falochron między poziomem pierwszym i drugim zabudowany będzie drewnianymi siedziskami, które na wysokości boiska do beach soccer i siatkówki plażowej wykorzystane mogą zostać jako trybuny dla widzów. Wejście i zejście na pomosty umożliwią odpowiednie schody.

Teren od Latarni Morskiej zostanie połączony deptakiem o szerokości 10 m z nowym placem, jaki zostanie wybudowany na przedłużeniu ul. Zawiszy Czarnego oraz dalej z układem dróżek spacerowych przy hotelu Apollo. W ramach projektu zostanie przebudowana ulica Zawiszy Czarnego i  przedłużona, aż do drewnianej promenady zabudowującej falochron. Cały teren zostanie oświetlony, odwodniony oraz zabudowany elementami małej architektury jak np.: ławki, siedziska,  prysznice. Przewidziano także niską i średnią zieleń. Realizacja projektu bez wątpienia podniesie atrakcyjność turystyczną Darłowa.   

Całkowita wartość projektu wynosi 5.289.579 zł. Zakończenie budowy nadmorskiej promenady planuje się do 30 czerwca 2010 roku.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl