Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Szkoły z pierwszym dzwonkiem

Kończą się wakacje, pogoda dopisuje we wtorek 1 września uczniowie powrócą do szkół. A w szkołach trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2009/2010. Władze oświatowe i nauczyciele, znacznie wcześniej rozpoczęły przygotowania. Natomiast uczniowie i rodzice najczęściej w ostatniej chwili myślą o nowym roku szkolnym i dokonują zakupu podręczników, zeszytów i pomocy naukowych.

Darłowskiemu samorządowi podlegają cztery szkolne placówki oświatowe: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierzy WOP, Zespół Szkół w Darłówku, Miejskie Gimnazjum im. S. Dulewicza i Zespół Szkół im. S. Żeromskiego.

Według danych z 24 sierpnia 2009 w darłowskich szkołach w nowym roku szkolnym 2009/2010 naukę będzie pobierać 1611 uczniów. Uczyć ich będzie doświadczona kadra pedagogiczna licząca 141 nauczycieli, w tym 81 nauczycieli dyplomowanych, 45 mianowanych i 13 kontraktowych. Od kilku lat niż demograficzny daje się we znaki także w Darłowie. W roku szkolnym 2005/2006 uczyło się w tych samych placówkach 1952 uczniów, a więc o 341 uczniów więcej niż obecnie. Zmniejszyła się również liczba nauczycieli analogicznie ze 154 do 141. W tegorocznym budżecie miasta na oświatę zaplanowano wydanie 15.850.380 zł, co stanowi 27 procent ogółu budżetowych wydatków. Jak zostały przygotowane poszczególne darłowskie szkoły do nowego roku szkolnego napiszemy w najbliższych korespondencjach?

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl