Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Trójka gotowa na rozpoczęcie nowego roku szkolnego

W Szkole Podstawowej nr 3 im Żołnierza Wojsk Ochrony Pogranicza w nowym roku szkolnym 2009/2010 będzie się kształcić 615 uczniów w 29 oddziałach. Szkoła ma do dyspozycji 23 sale dydaktyczne, salę gimnastyczną, salę do ćwiczeń, bibliotekę z czytelnią multimedialną oraz świetlicę. Od września 2009 r., zgodnie z arkuszem organizacyjnym szkoły będzie zatrudnionych 54 nauczycieli, z których 27 jest dyplomowanych i 23 mianowanych. W szkole pracuje także 10 pracowników obsługi i 4 w administracji. W dalszym ciągu w szkole odbywać się będą  zajęcia pozalekcyjne w takich kołach jak n.p.: dziennikarskie, historyczne, regionalne, plastyczne, muzyczne, informatyczne, ekologiczne, teatralne, j. niemieckiego. Ponadto odbywać się będą: zajęcia korekcyjno - kompensacyjne, zajęcia wyrównawcze, zajęcia przygotowujące do testów, zajęcia rewalidacyjne, zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, wychowanie do życia w rodzinie

W celu realizacji zadań opiekuńczo-wychowawczych w szkole prowadzone będą w godz. 7.30 - 1545 zajęcia świetlicowe. Ponadto uczniowie będą mieli zapewnioną opiekę pedagoga i psychologa. W szkole zatrudniony jest także pracownik ochrony.

W roku 2009 r. zakończyła się budowa boiska do piłki nożnej ze sztucznej trawy w ramach akcji „Blisko boisko”. Wyremontowano sale, szatnię, świetlicę i pomieszczenia gospodarcze na niskim parterze, pomalowano salę gimnastyczną, wyremontowano zaplecze sportowo – gimnastyczne. Wymieniono drzwi i podłogi w 10 salach lekcyjnych, położono nowe sufity w 4 salach, ogrodzono tereny szkolne oraz dostosowano szkołę dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto przeprowadzono remont ciągów komunikacyjnych, wymieniono zbiornik wyrównawczy, posadzkę w sali nr 9 oraz zakupiono ławki i krzesła do dwóch sal. Z nowym rokiem szkolnym po odejściu na emeryturę Hanny Mikulskiej dyrektorem SP nr 3 będzie 32 – letni mgr Andrzej Protasewicz, do niedawna nauczyciel w Miejskim Gimnazjum. Dwukrotnie uzyskał tytuł najlepszego nauczyciela przedsiębiorczości w województwie zachodniopomorskim.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl