Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

PROJEKT LEONARDO DA VINCI W DARŁOWIE

Zespół Szkół im. Stefana Żeromskiego rozpoczął prace w ramach unijnego projektu „Kwalifikacje poprawiające szanse na rynku pracy w krajach UE."

Koordynatorem działań w ramach projektu jest Gewerblich-technische Bildungstatte GmbH-Leipzig (Lipsk) - Niemcy

Partner nr 1 - Sredni skola gastronomie a slużeb, Masarykovo nam.2, Nova Paka - Czechy

Partner nr 2 - Stredni skola zahradnicka Kopidlno, namesti Hilmarovo 1 - Czechy

Partner nr 3 - Zespół Szkół im. S. Żeromskiego w Darłowie

Projekt dotyczy przede wszystkim uczniów szkoły zawodowej działającej w ramach naszego Zespołu Szkół.

Wyżej wspomniany projekt jest częścią projektu partnerskiego Leonardo da Vinci. Różni się on  od projektów w programie Comenius tematyką i treścią oraz działaniem, które jest ściśle związane z dziedziną kształcenia i szkolenia zawodowego.

Cecha charakterystyczną tego programu jest udział nie tylko szkół zawodowych, ale również przedsiębiorstw, partnerów społecznych, instytucji szkoleniowych i doradczych, decydentów z zakresu kształcenia i szkolenia zawodowego na szczeblu lokalnym, rejonowym lub krajowym. Projekt nasz będzie porównywał narodowe instytucje partnerskie i systemy kwalifikacyjne w powiązaniu z europejskimi ramami kwalifikacyjnymi i wymianą specyficznych tematów kształcenia między instytucjami partnerskimi.

Projekt ma służyć dalszemu kształceniu i nauce zawodowej w zakresie gastronomii, cukiernictwa, gospodarki i florystyki. W konsekwencji szkoły i młodzież maja być nakłaniane do ściślejszej współpracy z regionalnymi partnerami gospodarczymi i wykazywać gotowość do ewentualnej międzynarodowej działalności zawodowej w wyżej wymienionych obszarach.

Uczniowie przyswoją i pogłębią dodatkowe informacje specyficzne dla danego zawodu, Zdobędą nowe  umiejętności praktyczne i rozwiną swoje zdolności w zakresie produkcji regionalnych specyfików., polepszą kwalifikacje kluczowe w gastronomii i zawodach usługowych . A głównym celem będzie polepszenie swoich szans na rynku pracy w swoim regionie jak i w regionach Unii Europejskiej.

Nasza szkoła jako partner jest odpowiedzialna za stworzenie słownika niemiecko-czesko-polskiego dotyczącego tematów działań w ramach wymiany doświadczeń między podmiotami. Za projekt odpowiedzialne są nauczycielki języka niemieckiego mgr Patrycja Kaffke oraz mgr Ewa Sobieraj.

 

Monika B. Burzak
Darłowo, ED 9/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl