Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Szkoły z trzeźwym umysłem

Kampania "Zachowaj trzeźwy umysł" to realizowana od 2002 roku ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy. Akcja ?Zachowaj trzeźwy umysł" to projekt długofalowy, którego istotą jest współpraca z samorządami lokalnymi.

W dniu 28 października 2009 r. w darłowskim ratuszu odbyło się lokalne podsumowanie ogólnopolskiej kampanii ?Zachowaj trzeźwy umysł" oraz wręczenie nagród wyróżnionym uczestnikom tej kampanii. Kampania ma na celu propagowanie postaw trzeźwości i abstynencji od alkoholu i narkotyków. Adresowana jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Na tegoroczną V edycję do organizatorów Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu wpłynęło kilka tysięcy prac plastycznych i literackich z całej Polski. Z tej liczby prace 7 uczniów z naszych 3 szkół zostały dostrzeżone i 28 października burmistrz miasta Arkadiusz Klimowicz i zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Bożena Magier wręczyli laureatom nagrody.

Wyróżnieni zostali: Weronika Wolska, Anna Kałużna, Patrycja Egierd, Tomasz Mętrak - wszyscy z Miejskiego Gimnazjum im. S. Dulewicza, Krystian Chruszcz reprezentujący Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Terapeutyczny, Weronika Firmowska ze Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz Ewelina Rajzyngier z Zespołu Szkół w Darłowie.

W trakcie spotkania Arkadiusz Klimowicz pogratulował sukcesu młodym plastykom i literatom, a także pedagogom szkolnym, którzy z sukcesem zachęcili darłowską młodzież do

udziału w tak trudnym tematycznie konkursie.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl