Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10709396, w październiku 24678, dziś 869; on-line: 305

Echo Darłowa

ul. Słowiańska

W Darłowie przybędzie kolejna schetynówka

W ramach II edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008-2011 darłowski samorząd otrzyma dofinansowanie na przebudowę ul. Słowiańskiej w Darłówku wschodnim. Na 81 złożonych wniosków w województwie zachodniopomorskim 39 projektom przyznano dofinansowanie. Darłowski wniosek otrzymał 97 punktów.

Całkowity koszt przebudowy tej ważnej trasy turystycznej biegnącej wzdłuż morza wyniesie ogółem 5.215.000 zł. Darłowo otrzyma na tę inwestycje dofinansowanie w wysokości 2.607.500 zł, co stanowi połowę wartości całego projektu. Ulica Słowiańska o długości 891 m łączy dwie główne ulice Darłówka Wschodniego: ulicę J. Conrada (droga wojewódzka nr 205 z Aleją Jana Pawła II. Obecnie ul. Słowiańska o zniszczonej nawierzchni z kiepskim poboczem i brakiem zatok postojowych oraz fatalnymi chodnikami niema również odwodnienia. Gotowa dokumentacja techniczna przewiduje m.in. zmianę nawierzchni ulicy i chodnika na kostkę betonową ulepszoną grysem bazaltowym oraz instalację energooszczędnego oświetlenia. Po przebudowie Słowiańska będzie mieć także odwodnienie.

Realizacja tej kluczowej inwestycji dla Darłówka współfinansowanej przez rząd i samorząd przyczyni się niewątpliwie do zwiększenia płynności ruchu, poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego na drodze i chodnikach dla wielu set tysięcy turystów przybywających tu latem na plażę. Będzie to już czwarta w Darłowie ulica przebudowana w systemie schetynówek. W tym roku z tego Narodowego Programu Przebudowy Dróg w Darłowie zakończono budowę ulic: Mickiewicza, Długiej i Lotników Morskich. Przebudowę ul. Słowiańskiej planuje się zakończyć do 30 czerwca 2010 roku.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl