Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10709435, w październiku 24740, dziś 931; on-line: 344

Echo Darłowa

Darłowo świętuje 91 rocznicę odzyskania niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy, co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Jest to święto państwowe ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w 1989 r.

Tegoroczna 91. rocznica odzyskania niepodległości będzie uroczyście obchodzona w Darłowie w środę 11 listopada. Będzie to okazja do zamanifestowania naszych patriotycznych uczuć. Uroczystości będą miały następujący przebieg:

O godz. 14 w Kościele Mariackim odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem Kompanii Honorowej Marynarki Wojennej i Straży Granicznej, pocztów sztandarowych, władz miasta, kombatantów, harcerzy, szkół, organizacji społecznych i mieszkańców.

O godz. 15 nastąpi przemarsz przy dźwiękach orkiestry dętej w kolumnie spod Kościoła Mariackiego na plac Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam pod pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego przy zapalonym zniczu zebrani wysłuchają: Hymnu Narodowego i okolicznościowych przemówień przedstawicieli władz. Następnie Kompania Honorowa Marynarki Wojennej odda salwę honorową na cześć 91. rocznicy odzyskania niepodległości, po czym nastąpi złożenie wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Dalsze uroczystości przeniosą się do sali kina ?Bajka", gdzie o godz. 16 rozpocznie się koncert okolicznościowy przygotowany przez Darłowski Ośrodek Kultury. Burmistrz miasta apeluje do mieszkańców o udekorowanie domów flagami państwowymi.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl