Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10709453, w październiku 24740, dziś 931; on-line: 362

Echo Darłowa

Najlepszy nauczyciel i młodzi mistrzowie przedsiębiorczości

W dniu 6 listopada 2009 roku w Teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się już IV Gala Wręczenia Nagród 2009 Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS zorganizowana przez Narodowy Bank Polski i Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Na Gali wręczone zostały nagrody dla najlepszych nauczycieli przedsiębiorczości w roku szkolnym 2008/2009, a także nagrody za realizację projektów ekonomicznych dla uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Na Galę zaproszonych zostało kilkadziesiąt reprezentacji szkolnych z całej Polski. Galę prowadził Andrzej Grabowski, a wśród zaproszonych gości specjalnych był m.in. Prezes NBP Sławomir Skrzypek, aktor Emilian Kamiński.

Na Galę zaproszona została również reprezentacja Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie w składzie: nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, opiekun Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości Andrzej Protasewicz oraz 4 uczniów, członków SKP: Magdalena Walasik, Emila Wiśniewska, Milena Skierska, Katarzyna Cieślak. Uczennice odbierały w Warszawie nagrody za zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie ?Droga do Euro". Konkurs ten przebiegał dwuetapowo. W pierwszym etapie, w marcu 2009 r. uczennice uczestniczyły w dwudniowych warsztatach dziennikarsko - teatralnych w Gdańsku, gdzie zdobyły wiedzę jak pisać scenariusze audycji radiowych. Następnie przez kolejne dwa miesiące wspólnie napisały scenariusz audycji poświęcony tematyce wprowadzenia wspólnej waluty Euro, który przez komisję uznany został za najlepszy. W nagrodę każda z nich otrzymała konsolę do gier Playstation 3 oraz dyplom.

Wśród wyróżnionych znalazł się również nauczyciel darłowskiego gimnazjum (od września dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie)  Andrzej Protasewicz, który już po raz trzeci odbierał dyplom i nagrodę dla najlepszego nauczyciela przedsiębiorczości w województwie zachodniopomorskim z rąk Prezesa NBP Sławomira Skrzypka. Nagroda i tytuł zostały przyznane za realizację projektów z zakresu podstaw przedsiębiorczości w roku szkolnym 2008/2009. To wyróżnienie jest efektem ciężkiej pracy i determinacji młodzieży uczącej się w Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie i uczestniczącej w Szkolnym Klubie Przedsiębiorczości w działania związane z trudną tematyką ekonomii. Gimnazjaliści w r. szk. 2008/2009 realizowali kilka projektów inicjowanych przez NBP m.in. ?Droga do Euro" czy ?Podstawowe pojęcia ekonomiczne", polegający na poszerzaniu wiedzy z zakresu ekonomii. Ponadto uczniowie przyswajali wiedzę z zakresu podstaw przedsiębiorczości.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl