Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10709314, w październiku 24678, dziś 869; on-line: 223

Echo Darłowa

W DARŁOWIE WYGRALI KURS PRAWA JAZDY!

 

Podsumowanie konkursu drogowego.

W Darłowie odbył się finał konkursu "BEZPIECZEŃSTWO  NA DRODZE WIDZIANE OCZYMA MŁODZIEŻY" zorganizowanego przez Darłowskie Stowarzyszenie Kultura Sztuka Region. W konkursie wzięło udział ponad 60 uczestników, młodzieży ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Powiecie Sławieńskim oraz wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Sławnie. W ramach eliminacji szkolnych uczniowie musieli napisać test wiedzy o ruchu drogowych, wymyśleć hasło promujące bezpieczeństwo na drogach oraz napisać esej pt. "Tor wyścigowy w regionie to większe bezpieczeństwo na drogach - za i przeciw". Po etapach szkolnych do finału przeszło 27 osób, które 16 listopada wzięło udział w teście końcowym, gdzie wyłoniono zwycięzców.  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria osób bez prawa jazdy:

1 miejsce (nagroda "bezpłatny kurs prawa jazdy") - Paweł Więckowski

2,3,4 miejsce - (nagroda "bezpłatny kurs teoretyczny na prawo jazdy"), kolejno: Adam Hryckiewicz, Damian Kaczmarek, Kamil Zima

Kategoria osób posiadających prawo jazdy:

1 miejsce (nagroda "bezpłatny kurs doskonalenia jazdy kierowców") - Wojciech Kucharski

2,3,4 miejsce - (nagroda "bezpłatny kurs kontroli poślizgu"), kolejno: Julita Śpiechowicz, Marta Szejna, Tomasz Dydyna

Najciekawsze hasło: (nagroda koszulka darłowskiego zespołu "Świadomość") Marcin Przybysz.

Najciekawszy esej: (nagroda koszulka darłowskiego zespołu "Świadomość) Patrycja Wiaderna.

 

Nad przebiegiem konkursu czuwali przedstawiciele stowarzyszenia: Karina Matusiak oraz Marek Bartos. Nagrody wręczył Burmistrz Miasta Darłowa p. Arkadiusz Klimowicz, który objął honorowy patronat nad cała imprezą.

Warto zaznaczyć, że imprezie towarzyszyło również wiele atrakcji. 10 - go listopada w Zespole Szkół Morskich w Darłowie, a 9-go w Zespole Szkół Agrotechnicznych odbyły się pokazy ratownictwa przygotowane przez stowarzyszenie ?Joanici - Dzieło Pomocy" ze Słupska, wykłady i prezentacje multimedialne sławieńskiej policji nt. bezpieczeństwa na drogach,  pokazy samochodów rajdowych oraz krótkie warsztaty technik kontroli poślizgu. Ten ostatni element pokazów wzbudził wśród młodzieży największe zainteresowanie. Uczestnicy konkursu mogli sami sprawdzić swoje umiejętności na tzw. trolejach. Troleje to urządzenie służące do nauki prawidłowej reakcji kierowcy na poślizg tylnych kół samochodu. Jest to zestaw skrętnych kółek umocowanych na tylniej osi w miejscu normalnych kół. Kółka te powodują ciągłą niestabilność i nadsterowność pojazdu, symulując poślizg. Ćwiczenie na trolejach pozwalają nauczyć się koordynacji operowania kierownicą i dodawania gazu w celu utrzymania pożądanego kierunku jazdy, jak również uczy zachowania zimnej krwi, gdy samochód jedzie "bokiem".  W czasie szkoleń na trolejach samochody udostępnili sponsorzy nagród konkursu: OSK Damian Miszke Sławno, BKM Motorsport Wojciech Krakowiak Darłowo oraz Top Drive Maciej Raczewski Koszalin.

Jeśli ktoś w tym roku nie wziął udziału w konkursie, będzie miał możliwość zrobić to w przyszłym roku, ponieważ organizatorzy zapowiedzieli cykliczność imprezy.

 

Robert Gorgol
Darłowskie Stowarzyszenie Kultura Sztuka Region
Darłowo, ED 11/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl