Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10709515, w październiku 24740, dziś 931; on-line: 424

Echo Darłowa

Rybacy przejęli Centrum Sprzedaży Ryb w Darłowie

Obradujące w Darłowie 24 listopada 2009 r. walne zgromadzenie Krajowej Izby Producentów Ryb z siedzibą w Ustce przejęło w użytkowanie od darłowskiego samorządu Centrum Pierwszej Sprzedaży Ryb.

Historia powstania Lokalnego Centrum Pierwszej Sprzedaży Ryb (LCPSR) rozpoczęła się w roku 2004, kiedy to w czerwcu została podpisana z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi umowa o współpracy przy realizacji prac adaptacyjnych w siedzibie Lokalnego Centrum Pierwszej Sprzedaży Ryb w Darłowie. W ramach tej umowy Miasto Darłowo przeznaczyło na siedzibę LCPSR stalowy szkielet hali położony w porcie przy ul. Wilków Morskich. Poza tym Miasto zobowiązało się do zawarcia umowy o prowadzenie Centrum z organizacją producentów ryb lub stowarzyszeniem rybaków o prowadzenie Centrum na zasadzie ?non profit".

Na realizacje inwestycji wydatkowano w latach 2004 - 2005 z budżetu ministerstwa rolnictwa kwotę 1.817.359 zł. Wykonawcą robót była firma Telmont S.A. z Warszawy. Nie wykonano jednak wszystkich prac umożliwiających uruchomienie Centrum z powodu braku finansów. W roku 2007 darłowski samorząd otrzymując wsparcie z Sektorowego Programu Operacyjnego ?Rybołówstwo i Przetwórstwo Ryb na lata 2004 - 2006" i utwardził plac wokół hali LCPSR.

W roku 2009 ministerstwo rolnictwa z własnych pieniędzy dokończyło roboty (m.in zamontowano agregat chłodniczy, ogrodzono magazyn opakowań, wykonano instalacje sprężonego powietrza i ciepłej wody, zamontowano myjkę do obuwia). Stopniowo w latach 2005 - 2009 ministerstwo rolnictwa i Fundacja ?Fundusz Współpracy" przekazywały sprzęt i urządzenia konieczne do uruchomienia Centrum. Ostatnie prace przy budowie i wyposażeniu LCPSR zakończono 4 listopada 2009 r.

Po wymianie listów intencyjnych darłowski samorząd postanowił przekazać Centrum w użytkowanie Krajowej Izbie Producentów Ryb w Ustce (KIPR), w której zrzeszona jest również część darłowskich rybaków. Stosowna umowa została podpisana w Darłowie 24 listopada br.

Jak wynika z planów KIPR ma ona zamiar obok istniejącej hali wybudować nową większą przystosowaną.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl