Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Jubileusz Darłowskiego Klubu Krwiodawstwa

W Barbórkę 4 grudnia w sali konferencyjnej darłowskiego ratusza miejscowi krwiodawcy świętowali jubileusz 25 -lecia istnienia Klubu Honorowego Dawstwa Krwi ?Kropelka" w Darłowie.  Uroczystość rozpoczęto pieśnią o Czerwonym Krzyżu. Krwiodawcy z dumą wspominali wiele akcji, w których łącznie na przestrzeni ćwierćwiecza zebrano kilka tysięcy litrów krwi. Darłowski Klub Honorowego Krwiodawstwa należy do najlepszych na Pomorzu Środkowym.

Krew jest najważniejszym środkiem ratującym życie i jedynym lekiem, którego nie można sztucznie wyprodukować. W czasach, gdy co pewien czas media podają wiadomości o braku tego preparatu w bankach krwi cieszą wydarzenia takie jak to obywające się w Darłowie.

Z racji rangi, jaką nadały władze Klubu na uroczystość zaproszeni zostali liczni goście z władz miasta i starostwa, Polskiego Czerwonego Krzyża oraz struktur Honorowego Krwiodawstwa. W obchodach uczestniczyli m.in.: starosta sławieński Andrzej Lewandowski, burmistrz miasta Darłowo Arkadiusz Klimowicz, prezes PCK w Koszalinie Bernard Krupski, kierownik Punktu Krwiodawstwa, prezes HDK Teresa Gadalińska i inni.

Z okazji 90. rocznicy powstania Polskiego Czerwonego Krzyża wręczono zasłużonym krwiodawcom odznaczenia: Wiktoria Walkowiak otrzymała Honorową Odznakę PCK - II stopnia, a Bogusław Sulik i Michał Kuś otrzymali Honorowe Odznaki PCK - IV stopnia.

Następnie młodzież z Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza przedstawiła okolicznościowy słowno - muzyczny program artystyczny poświęcony honorowym dawcom krwi. Dyplomy uznania z okazji 90-lecia PCK, jako wyraz wdzięczności dla krwiodawców od Zarządu Regionalnego w Koszalinie wręczali Bernard Krupski- prezes ZR PCK w Koszalinie i kierownik Stacji Krwiodawstwa w Słupsku. Medalami 50-lecia HDK PCK uhonorowano: Bogusława Sulika, Dariusza Cieślaka i Michała Kusia. Starosta powiatu Andrzej Lewandowski wyróżnił okolicznościowymi dyplomami: Bogusława Sulika, Dariusza Cieślaka, Michała Kusia i Zbigniewa Muchowskiego. Burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz z okazji jubileuszu wręczył listy gratulacyjne za bezinteresowną pomoc w ratowaniu ludzkiego życia oraz upominki: Walerii Walkowiak, Bogusławowi Sulikowi, Danielowi Słowikowskiemu, Dariuszowi Cieślakowi i Michałowi Kusiowi.

Prezes Klubu HDK w Darłowie i równocześnie przewodnicząca Rejonowej Rady HDK PCK w Koszalinie Teresa Gadalińska za swą aktywną działalność w organizowaniu akcji honorowego oddawania krwi, która niejednokrotnie ratuje komuś życie została niedawno odznaczona w Szczecinie Złotą Honorową Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego.  Gratulujemy wszelkich wyróżnień ludziom propagujących szczytny cel - honorowego krwiodawstwa.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2009

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl