Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8811705, w grudniu 5582, dziś 1117; on-line: 173

Echo Darłowa

Noworoczne spotkanie samorządowe

W sali konferencyjnej darłowskiego ratusza 5 stycznia odbyło się tradycyjne spotkanie samorządowe. Przybyły na nie władze samorządowe miasta, gminy Darłowo i powiatu sławieńskiego, duchowieństwo, biznesmeni, przedstawiciele organizacji pozarządowych, dyrektorzy samorządowych szkół przedszkoli i spółek oraz zaproszeni goście, którzy swoimi działaniami spowodowali, że Darłowo staje się bogatsze pod względem gospodarczym. kulturalnym oraz bardziej przyjaznym dla mieszkańców i turystów. Rok 2009 podobnie jak kilka lat poprzednich przyniósł naszemu miastu szereg pozytywnych zmian mówił burmistrz miasta Arkadiusz Klimowicz. Te dobre zmiany w jeszcze większym stopniu będą kontynuowane w roku 2010 podkreślił burmistrz mówiąc o tegorocznych zamierzeniach samorządu. Darłowo skutecznie pozyskało dziesiątki milionów złotych z funduszy europejskich i będzie czyniło to nadal. Dzięki temu nasze miasto jest piękniejsze niż przed rokiem. Myślę, że sprostamy wyzwaniom XXI wieku będziemy dumni z naszego Królewskiego Grodu. Dzięki gospodarności i zaangażowaniu mieszkańców przybywa w mieście wiele nowych i odnowionych domów, które bardziej uwydatniają ich nietuzinkową architekturę. Włodarze miasta i powiatu złożyli wszystkim przybyłym serdeczne życzenia noworoczne. Spotkanie było okazją do wręczenia gratulacyjnych dyplomów z wielką herbową pieczęcią miasta dla osób i instytucji, które swoją działalnością wyróżniły się w minionym roku. W latach poprzednich takie wyróżnienia otrzymali: Ewa Majdańska i Krystyna Leśniewska za wspaniałą prace z młodzieżą, siostra Consolata, Dorota Kuriata, Stowarzyszenie Kultura Sztuka Region i Zespół Świadomość kierowany przez Roberta Gorgola za nowe inicjatywy kulturalne i utworzenie wolontariatu. Dostali je też Jerzy Buziałkowski za upowszechnienie kolekcji darłowskich pocztówek, Antoni Hołub i Piotr Ebel za wędkarską promocję Darłowa, Jan Olik za upowszechnianie wiedzy o darłowskich zabytkach, Artur Hamerling za propagowanie idei harcerstwa.

Podczas spotkania wyróżnieniami za rok 2009 uhonorowano: Marię Majsiak za przykład 45 lat solidności i przygotowanie do zawodu wielu adeptów fryzjerstwa damsko - męskiego; Jolantę i Zbigniewa Iwko wraz z Bożeną i Jackiem Szulc za przywrócenie świetności kamienicy położonej przy ul. Morskiej 50; Mieczysławę i Tadeusza Jędrzejczyków za rozwój rodzinnej firmy i promocję Darłowa, Zdzisława Gliszczyńskiego od 25 lat tworzącego nowe miejsca pracy i dającego przykład dobrej przedsiębiorczości. Wyróżnienia i gratulacje otrzymali też: Mirosława i Sławomir Jankowscy za utworzenie i rozwój Centrum Handlowego ?Słoń" oraz zagospodarowanie terenów przy zamku, Ireneusz Budzyński za przykładną współpracę z samorządem, Joanna Kaganiuk - Jan Zych i Tadeusz Kowalczuk za odnowienie kamienicy przy ul. Kowalskiej 15; Elżbieta Gagiew za kulturalną promocję miasta, szczególnie w poetyckich strofach; Stanisław Guzowicz za przykładny rozwój rodzinnego Centrum Budowlanego; Krzysztof Bańkowski i Czesław Woźniak za rozwój i wzorowe strzeżenie darłowskich firm, sklepów przez Agencję Ochrony Szabel; Jerzy Zawiaczyński i Krzysztof Zienkiewicz - przedstawiciele wspólnoty mieszkaniowej za modernizację i odnowienie kamienicy przy ul. Kościelnej 15, Agnieszka Staniszewska za utworzenie pierwszego prywatnego przedszkola w Darłowie.

Noworoczne samorządowe spotkanie, uświetnił koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół w Darłówku pod kierownictwem Beaty Gugały oraz Orkiestra Dęta Darłowskiego Ośrodka Kultury pod kierownictwem Zenona Lesnera i Jana Szwarclose.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl