Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8806045, w grudniu 4590, dziś 125; on-line: 67

Echo Darłowa

Darłowska cegiełka na XVIII Finał WOŚP

Ponad 20 tysięcy złotych zebrano w Darłowie na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tych sumach oszacowano złoto i waluty obce, jakie wrzucili do puszek mieszkańcy. W ocenie Straży Miejskiej XVIII Finał w Darłowie przebiegał spokojnie, nie było żadnego incydentu. Ponad setka darłowskich wolontariuszy z trzech sztabów kwestowała na WOŚP. Sztabem licealistów już tradycyjnie kierował Janusz Resil, Sztabem Zespołu Szkół w Darłówku dowodził Mieczysław Czapla, a sztabem Szkoły Podstawowej nr 3 kierował Andrzej Protasewicz. Od rana w niedzielę 10 stycznia w wielu miejscach miasta pojawili się z puszkami i identyfikatorami uśmiechnięci wolontariusze. Zbierano tez datki od kibiców piłkarskich podczas pierwszej części dwumeczu Darłovia -  Sława. Najwięcej, bo prawie 9 tys. zł zebrali wolontariusze ze sztabu w Darłówku, który specjalizuje się od kilku lat w szyciu czerwonych serc przeznaczonych na licytację i dla ofiarodawców.

Wszelkie aukcje i imprezy artystyczne związane z  XVIII Finałem WOŚP w Darłowie odbywały się w kinie ?Bajka". Licytację darów prowadzili dyrektorzy Zespołu Szkół im. S. Żeromskiego Bogdan Herbeć i SP nr 3 Andrzej Protasewicz.  Z licytacji zebrano ponad 2000 zł. Aukcje były przeplatane występami II edycji Finału ?Odkrywamy Talenty". Przy wypełnionej do ostatniego miejsca sali prezentowały się szkolne i podlegające pod Darłowski Ośrodek Kultury zespoły piosenki, tańca.

W finale konkursu wzięli udział: Zespół Dynastia (hip hop, muzyka); Kosmalska Justyna (śpiew); Koseda Anna, Hamerling Artur (duet - śpiew, gitara); Mrozińska Hanna (taniec); ?Zespół Szkół Marzeń" (muzyka i śpiew); Szymczak Klaudia (teatr/proza); Budnerska A., Ulik P., Wiaderna A. (taniec, film video); Skomorowska Sara (śpiew); duet: Gawęda Justyna, Kmita Żaneta (śpiew).  Jury konkursu pod przewodnictwem Arkadiusza Sipa ogłosiło Talentem Roku 2010 - Sarę Skomorowską. Zwyciężczyni w nagrodę za znakomite warunki wokalne otrzymała nowoczesną wieżę muzyczną ufundowaną przez pizzernię z Darłówka. Ponadto jury wyróżniło Klaudię Szymczak i Annę Koseda. Kulminacyjnym punktem darłowskiego XVIII Finału WOŚP było ?Światełko do nieba" połączone z paleniem sztucznych ogni, który o godzinie 20 odbył się przed kinem ?Bajka".

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl