Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8806114, w grudniu 4590, dziś 125; on-line: 136

Echo Darłowa

Wręczono Laury Starosty Sławieńskiego

15 stycznia w hotelu "Jan" w Darłówku na Noworocznym Spotkaniu Samorządowym wręczono po raz czwarty ?Laury Starosty Sławieńskiego" za rok 2009.

Kapituła konkursu w składzie: Andrzej Lewandowski - starosta sławieński, Grzegorz Januszewski - przewodniczący Rady Powiatu, Elżbieta Bronowicka-Stawicka - przewodnicząca kapituły i laureatka wyróżnienia za 2008 rok oraz Leszek Haratyk, Marian Laskowski, Jan Sroka, Krzysztof Kowalczyk i Zygmunt Kroplewski - laureaci wyróżnień za 2008 rok, z 54 zgłoszeń dokonanych przez wójtów, burmistrzów i starostę wybrała 18 nominowanych, a następnie przyznała Laury Starosty Sławieńskiego w sześciu kategoriach.

W kategorii przedsiębiorczość decyzją kapituły wyróżnienie przyznano Przedsiębiorstwu Produkcyjno - Handlowemu "Darpol" z Barzowic, którego właścicielem jest Mirosław Omylak. Do nagrody w tej kategorii nominowani byli również Jacek Bieliński- przedsiębiorca rolny z Niemicy i piekarnia Wandy i Tadeusza Jakubowskich ze Sławna.

W kategorii produkt turystyczny nagrodę otrzymało Uzdrowisko Dąbki. W tej kategorii nominowane były też Ogólnopolskie Zawody Spinningowe "Święto Wieprzy" i Międzynarodowy Bieg po Plaży w Jarosławcu.

Animatorem Sportu w 2009 r. uznano Tadeusza Buczkowskiego - dyrektora szkoły Podstawowej w Lejkowie. Nominacje mieli również Wojciech Szczęsny z Gimnazjum Miejskiego w Sławnie i Artur Szarycz- trener Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska.

W Kategorii Zawsze Pomocny Ludziom laur wręczono Marii Poprawskiej - prezesowi Fundacji Rodzina, mającej siedzibę w Sławnie. Konkurowali z nią Ochotnicza Straż Pożarna w Łącku oraz zmarły niedawno Józef Karasiński - prezes Pomorskiego Stowarzyszenia osób Bezrobotnych, Bezdomnych i Niepełnosprawnych w Darłowie.

Zasłużonym dla Kultury został obchodzący jubileusz 25 - lecia Zespół Ludowy Pieńkowianie. Nominowanymi byli Włodzimierz Rączkowski - prof. archeologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Izabela Sozańska - Majchrzak - dyrektor Sławieńskiego Domu Kultury.

W kategorii Inwestycja Roku Laur Starosty Sławieńskiego otrzymał Arkadiusz Klimowicz za wzniesienie kompleksu czterech budynków socjalnych w Darłowie, które zasiedlono 16 rodzinami. Z tą wyjątkową inwestycją konkurowali Delfin Spa & Wellness w Dąbkach oraz Regionalna Platforma Cyfrowa Dorzecza Wieprzy i Grabowej.

W czasie uroczystości zaprezentowano multimedialnie wszystkich nominowanych do laurów. Noworoczne Spotkanie Samorządowe stało się okazją do uhonorowania Grzegorza Januszewskiego - przewodniczącego Rady Powiatu w Sławnie Srebrnym Krzyżem Zasługi.

W Gali Konkursu ?Laury Starosty Sławieńskiego wzięli udział m.in.: posłanka na Sejm RP - Danuta Olejniczak, wicemarszałek woj. zachodniopomorskiego - Jan Krawczuk, wójtowie i burmistrzowie gmin i miast powiatu sławieńskiego, radni, wszyscy nominowani, przedstawiciele duchowieństwa, organizacji pozarządowych i inni. Galę Konkursu uświetnił występ Katarzyny Ostrysz i Jana Schwarzlose.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl