Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8811632, w grudniu 5582, dziś 1117; on-line: 100

Echo Darłowa

Aktualności z Zespołu Szkół w Darłówku

Szkoła Podstawowa Nr 4 istnieje od 1966 r., a Zespół Szkół powstał we wrześniu 2003 roku. W roku szkolnym 2009/2010 do ZS uczęszcza 220 uczniów, w tym do SP nr 4 - 124 i Miejskiego Gimnazjum nr 2 - 96 uczniów Kształci ich doświadczona kadra 27 nauczycieli, w tym 13 mianowanych. Obecnie samorząd dowozi autobusem do szkoły 120 dzieci.

Od września 2009 r. przeprowadzono: remont klasopracowni oraz zakupiono ławki na dolny hol szkolny. Z nagród za zwycięstwa w zbiórkach makulatury w czerwcu i grudniu 2009 r. zakupiono: biurka, krzesła i inne meble do wyposażenia klasopracowni oraz radiomagnetofony, rolety do klasopracowni przyrodniczej, a także gry do świetlicy.

W obecnym roku szkolnym realizowane są następujące innowacyjne programy: ?Trzymaj formę" - Krajowy Program Profilaktyki Nadwagi i Otyłości, który koordynują Ewa Panek i Dorota Święch - Jankowska; ?Wolność oddechu- Zapobiegaj Astmie" - program profilaktyki astmy realizowany przez wychowawców w klasach I - III SP; ?Radosny Uśmiech, Radosna Przyszłość" program profilaktyki próchnicy i chorób przyzębia realizowany przez uczniów klas II SP- koordynatorem jest Marzena Starzyńska; programy?Stop Cyberprzemocy" i ?3..2..1.. Bezpieczny Internet na Start" realizowane w ramach programu ?Dziecko w Sieci" koordynowane przez Joannę Tarkowską; program profilaktyczny ?Trzy Razy Pomarańczowe Światło dla Bezpiecznej Szkoły" realizowany przed feriami, a dotyczący alkoholizmu, palenia tytoniu, zażywania nielegalnych substancji psychoaktywnych, agresji i przemocy oraz właściwego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu; ?Szkoła Myślenia", którego celem jest nabycie umiejętności rozumowania, zadawania pytań badawczych, rozwiązywania problemów oraz wykorzystania wiedzy w praktyce. Kontynuowane są takie programy jak ?Szkoła z klasą"- program realizowany jest we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i ?Gazetą Wyborczą". Koordynatorem programu w ZS jest Joanna Tarkowska, a realizacją projektów zajmują się: Joanna Maciąg, Danuta Traczyk i Joanna Tarkowska, ?Kamienie Życia" program zajęć psychoprofilaktycznych dla młodzieży opracowany przez psychologa - Dorotę Frąszczak, koordynatorem programu jest Dorota Święch-Jankowska.
W szkole przeprowadzany jest cykl zajęć socjoterapeutycznych z dziećmi klas I - III w ramach realizacji innowacyjnego programu, który został opracowany i wdrożony przez Dominikę Lesner - pedagoga szkolnego mówi dyrektor ZS Bożena Tatuśko.

W tym roku szkolnym w Z S utworzono: Szkolny Klub Wolontariusza. Jest to już trzeci klub, który aktywnie działa na terenie szkoły oprócz UKS ?Sztorm" i PUKS ?Neon". Niedawno Z.S przygotował kilka programów artystycznych na imprezy szkolne i ogólno miejskie jak n.p.: Święto Szkoły, Mikołajki, Darłowska Laponia, Noc Sylwestrowa w Zamku Książąt Pomorskich, Noworoczne Spotkanie Samorządowe, WOŚP - koncert w kinie ?Bajka".

Do istotnych osiągnięć ZS zaliczyć należy m.in. aktywne uczestnictwo w akcji ?WOŚP".  Na tę okazje corocznie uczniowie szyją serduszka, które rozprowadzane są wśród mieszkańców Darłowa. W tym roku uszyto ich 281. Koordynatorem akcji był Mieczysław Czapla. Zebrano ponad 9 tysięcy złotych.

?Góra Grosza" - to akcja kolejna charytatywna przeprowadzona po raz dziesiąty na rzecz dzieci z domów dziecka, kierowana przez Danutę Traczyk, podczas której zebrano kwotę 150 zł. W trzeciej edycji konkursu ?Ratujmy kasztanowce" I miejsce zajęła klasa V ze SP Nr 4 w Darłówku, klasa zebrała najwięcej liści, tj. 1.330 kg.

Zorganizowano także Konkurs Wiedzy o Św. Mikołaju przygotowany przez samorząd uczniowski pod opieką Danuty Traczyk. Udział w nim wzięli uczniowie wytypowani z wszystkich klas szkoły. Zwycięzcą okazał się uczeń trzeciej klasy gimnazjum Kasper Buczkowski.

W roku szkolnym 2008/2009 w Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty do eliminacji rejonowych zakwalifikowało się aż 24 uczniów, do etapu wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowała się Marta Pawlaczyk uczennica III klasy gimnazjum.

Szkoła została zwycięzcą II etapu konkursu pod nazwą ?Mistrzowie zbiórki makulatury 2009" ogłoszonego przez MPGK, pod patronatem burmistrza miasta Arkadiusza Klimowicza. Zebrano 6 591 kg makulatury kontynuuje dyrektor ZS. Ponadto klasa II pod opieką wychowawczyni Marzeny Starzyńskiej zdobyła I miejsce w XIII Przeglądzie Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych ?Darłowskie Gody 2010". Przygotowano przedstawienie jasełkowe, które obejrzeli również rodzice i uczniowie naszej szkoły. Tegoroczną nowością było utworzenie na boisku szkolnym  lodowiska.

Na rok 2010 zaplanowano: remont i podwyższenie siatki ogrodzeniowej przy boisku szkolnym; remont podłóg w trzech klasopracowniach, zakup pomocy dydaktycznych do miejsca zabaw i urządzenie placu zabaw w ramach rządowego programu ?Radosna Szkoła", przystąpienie do realizacji programu ?Szkoły Promującej Zdrowie". W 2010 r. planowana jest modernizacja boiska szkolnego w ramach programu unijnego, który będzie realizowany przez darłowski samorząd. Do najważniejszych tegorocznych wydarzeń zaliczyć należy nadanie szkole imienia i wręczenie sztandaru ufundowanego przez sponsorów i przyjaciół szkoły.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl