Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8806145, w grudniu 4652, dziś 187; on-line: 26

Echo Darłowa

Coraz bliżej do matury

Zespół Szkół im. S. Żeromskiego w Darłowie istnieje od 1956 roku. Obecnie zatrudnia łącznie 40 nauczycieli i pracowników. Do Zespołu Szkół uczęszcza 399 uczniów, którzy uczą się w 14 oddziałach. W dziesięciu z nich kształci się młodzież w Liceum Ogólnokształcącym i w czterech w Zasadniczej Szkole Zawodowej.

W 2009 roku przy szkole powstało boisko wielofunkcyjne w ramach programu ?Orlik 2012". W roku ubiegłym szkoła przystąpiła do dwóch programów unijnych Comenius i Leonardo da Vinci. W ramach tych programów uczniowie odwiedzili Czechy i Słowenię. W grudniu ub. r. zakończył się inny program unijny ?Zajęcia filmowo-dziennikarskie". W ramach tego projektu uczniowie spotkali się z posłem Sebastianem Karpiniukiem oraz dziennikarzami tygodnika ?Polityka" Ewą Winnicką i Cezarym Łazarewiczem. Podczas warsztatów zdobyli wiedzę z zakresu dziennikarstwa i ogólnej wiedzy o filmie. Projekt wiązał się również z wieloma atrakcjami, podczas których młodzi ludzie rozwijali swoje umiejętności poprzez udział w maratonie filmowym, udział w przeglądzie filmowym w Koszalinie ?Młodzi i Film" oraz spotykali się z ludźmi kina.

Rok 2010 wiąże się nierozerwalnie z powrotem obowiązkowej matury z matematyki. Liczymy, że darłowscy maturzyści dobrze sobie poradzą z tym niełatwym przedmiotem. Szkoła będzie kontynuować dwa unijne programy Comenius i Leonardo da Vinci. W ramach Comeniusa zaplanowano na czerwiec w Darłówku międzynarodowe spotkanie uczniów i nauczycieli z Polski, Czech, Słowenii, Grecji, Włoch, Bułgarii i Rumunii.

W działaniach programu Leonardo da Vinci oczekujemy na przyjazd do Darłowa współpracujących z nami delegacji uczniów i nauczycieli: z Lipska, Kropidlna i Nowej Paki. Podczas wizyty przewidziane są warsztaty szkoleniowe z zakresu turystki i promocji naszego regionu.

Z tegorocznych prac gospodarczych planujemy remont dwóch klasopracowni oraz adaptację na cele sportowe terenu przy boisku wielofunkcyjnym. Ponadto w 2010 r. przeprowadzimy remont ogrodzenia przy szkole mówi Bogdan Herbeć - dyrektor Zespołu Szkół im. S. Żeromskiego.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl