Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8811701, w grudniu 5582, dziś 1117; on-line: 169

Echo Darłowa

Z wizytą w Przedszkolu nr 2

Przedszkole Nr 2 im. Janiny  Porazińskiej w Darłowie rozpoczęło swoją działalność 1 maja 1949 roku. Z dniem 1 września 2005 roku nastąpiło połączenie z Przedszkolem Nr 4 powstałym na bazie Przedszkola Marynarki Wojennej Nr 96. Przedszkole zatrudnia obecnie 36 pracowników na 33 etatach, a uczęszcza do niego 211 dzieci.

Z ważniejszych spraw inwestycyjno - remontowych w roku 2009  w przedszkolu nr 2: przeprowadzono remont sali w budynku przy ul. M. Skłodowskiej - Curie 44 oraz wyposażono ogród przedszkolny w nowy sprzęt do zabaw i rekreacji o wartości 38. 4340 zł.

Oprócz 30 tys. zł pochodzących z funduszy samorządowych na urządzenie placu zabaw rada rodziców dofinansowała to przedsięwzięcie kwotą 8.434 zł. W tym samym okresie firma Domar ufundowała huśtawkę do ogrodu przedszkolnego, a rodzice zakupili zabawki dla dzieci oraz wyposażyli przedszkole w sprzęt AGD i naczynia kuchenne za kwotę ok. 7 tys. zł

W 2009 r. odbyły się obchody Jubileuszu 60 - lecia Przedszkola Nr 2. Z tej okazji wydano folder, biuletyn, znaczki pamiątkowe, zasadzono dąb ,,Dratewka" oraz ufundowano tablicę pamiątkową. Ubiegłoroczną nowością było wydanie dwóch numerów gazetki przedszkolnej p.t. ,,Ploteczki z 2- jeczki" informuje nas dyrektorka Przedszkola nr 2 Barbara Zalewska. Co miesiąc pęcznieje przedszkolna kronika i zbiór wycinków prasowych oraz informacji internetowych, jakie ukazują się w mediach regionalnych, a niekiedy także w centralnych, dotyczące bieżącej działalności przedszkola. Niedawno ukazały się dwa artykuły w czasopismach ogólnopolskich: ,,Wychowanie w Przedszkolu" i ,,Bliżej Przedszkola" dotyczące obchodów jubileuszu. W trakcie roku organizowano szereg uroczystości, na które zapraszano do przedszkola członków Klubu Pionierów Ziemi Darłowskiej, Klubu Seniora - ,,Nadzieja Złotego Wieku", Związku Emerytów i Rencistów  oraz  byłych pracowników naszego przedszkola. Przedszkolaki brały udział w licznych konkursach plastycznych, festiwalu piosenki przedszkolnej w Sławnie, w ogólnopolskiej akcji ,,Góra Grosza" 2009 oraz konkursie ,,Mistrzowie Zbiórki Makulatury".

Rok 2010 będzie kontynuacją dobrych tradycji przedszkola im. Janiny Porazińskiej M.in. w maju odbędzie się Piknik Rodzinny, na który nauczyciele z dziećmi przygotują bogaty program artystyczny. Dzieci przedstawią w nim wiersze i piosenki patronki Przedszkola nr 2. Ponadto przedszkolaki będą brały udział w licznych konkursach i wycieczkach. Dyrekcja Przedszkola planuje także zorganizowanie zajęć otwartych dla rodziców. Podobnie jak w roku ubiegłym tak i w 2010 będziemy promować nasze przedszkole w środowisku lokalnym i regionalnym dodaje dyrektorka przedszkola.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl