Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8806167, w grudniu 4652, dziś 187; on-line: 48

Echo Darłowa

Prosto z trójki

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żołnierza Wojsk Ochrony Pogranicza rozpoczęła kształcenie uczniów w roku 1965. Od momentu wybudowania szkoły upłynęło już 45 lat Obecnie uczy się w niej 603 uczniów. Szkoła zatrudnia 70 pracowników na 67,3 etatu. Uczy w niej 59 nauczycieli zatrudnionych na 56,3 etatu. SP nr 3 ma miano przyjaznej, otwartej, europejskiej placówki oświatowej. Potwierdzają to uzyskane certyfikaty: "Otwartej szkoły", "Szkoły myślenia", "Szkoły promującej zdrowie", "Bezpiecznej szkoły", "Szkoły bez przemocy". Doświadczona kadra pedagogiczna powoduje, że oprócz edukacji Trójka uczestniczy w akcjach takich jak n.p.: "Darłowska Laponia", "I Ty możesz zostać św. Mikołajem", "Góra grosza", w zbiórce makulatury i baterii itp. Corocznie szkoła bierze aktywny udział w akcjach profilaktycznych pod nazwą: "Zdrowe życie popieramy swoje prawa dobrze znamy", "Zachowaj Trzeźwy Umysł", "Agresji mówimy nie", "Agresji i nałogom mówimy nie".

Niedawno opracowano i wdrożono dwa programy autorskie: "Ścieżki edukacyjne na lekcjach matematyki w kl. IV" i ?Zastosowanie ortogramów w nauczaniu ortografii".

Uczniowie uczestniczą w wielu zajęciach pozalekcyjnych: plastycznych, muzycznych, przedmiotowych, sportowo-rekreacyjnych. Ponadto istnieje koło regionalne oraz Klub Europejski. Wielu uczniów skupia szkolne koło Caritas.

W roku ubiegłym SP nr 3 w IV Międzynarodowym Przeglądzie Twórczości Plastycznej Miast Zaprzyjaźnionych Darłowo 2009 zdobyła Grand Prix i I miejsce w kategorii klas IV-VI. Trójka może się pochwalić wieloma osiągnięciami sportowymi. W Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej chłopców - I miejsce, w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju LA chłopców - I miejsce, w Mistrzostwach Klubowych Województwa w Piłce Siatkowej chłopców  (czwórki) -I miejsce, w Mistrzostwach Powiatu w Rzucie Piłeczką Palantową dziewcząt - I miejsce, w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej chłopców "Kinder+ Sport" - II miejsce oraz w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców i dziewcząt dwa II miejsca.

W 2009 r. zakończono budowę boiska w ramach akcji "Blisko Boisko". Ponadto wyremontowano salę nr 9 i gabinet logopedyczny, zmodernizowano instalację wodną, przeprowadzono remont ciągu komunikacyjnego, wyremontowano pomieszczenia biurowe: łazienkę, podłogę na korytarzu, wymieniono drzwi wejściowe oraz dokonano wymiany oświetlenia na małej sali gimnastycznej wylicza dyrektor szkoły Andrzej Protasewicz.

W 2010 r. szkoła zamierza w ramach integracji z rodzicami i mieszkańcami Darłowa zorganizować: Dzień Wiosny, Dzień Patrona Szkoły, Międzynarodowy Dzień Rodziny, Dzień Kultury Fizycznej oraz przeprowadzić akcję "Szkoła bez przemocy" dodaje dyrektor. Uczniowie i nauczyciele będą kontynuować udział w WOŚP, "Szkole promującej zdrowie" - Ogólnopolskiej Akcji - "Cała Polska czyta dzieciom", w programach: "Mleko w szkołach", "Owoce w szkołach". Dyrektor A. Protasewicz ma nadzieję, że złożony wniosek o dofinansowanie budowy placu zabaw w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła" zostanie pozytywnie rozpatrzony.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl