Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

Echo Darłowa

Wędkarskie Grand Prix w Darłowie

Przeniesione ze stycznia b.r. zawody w wędkarstwie morskim o Puchar Burmistrza Miasta Darłowa zaliczane do klasyfikacji Grand Prix Polski - 2010 odbyły się 6 lutego. Do Darłowa przybyła wędkarska śmietanka z całej Polski. Do zawodów przystąpiło 78 wędkarzy i 6 sędziów m.in. z: Jeleniej Góry, Krakowa, Warszawy, Poznania, Bydgoszczy, Koszalina, Szczecina, Gdańska, Lublina, Wrocławia, Słupska, Łomianek. Przy spokojnym morzu i temperaturze minus 40C wyruszono na połowy dorsza pięcioma kutrami wędkarskimi: "Alisia", "Bomik",  "Darłowiak", "Pilot 55", "Złota Rybka". Wędkarze losowali kuter i zarazem rejon, gdzie zarzucali wędki na dorsza. Wciągu 9 godzin złowiono około 300 dorszy.  Tylko trzech zawodników nie złowiło dorsza. W klasyfikacji kutrów najlepszym okazał się "Alisia", na którym 13 wędkarzy zdobyło 7833 punkty, co w przeliczeniu na jednego wędkarza wynosi 602,53 p. Na drugim miejscu uplasował się "Bomik", a trzecia była "Złota Rybka". Największego dorsza o długości 91 cm złapał Czesław Mogilnicki ze Szczecinka. Nagrodę Fair Play zdobył Mariusz Getka, który pożyczył swoją wędkę konkurentowi.

Organizatorami zawodów byli: Zarząd Okręgu PZW w Koszalinie, Koło PZW "Łosoś" w Darłowie i koło PZW "Jesiotr" ze Szczecinka. Wszyscy zawodnicy sędziowie i organizatorzy otrzymali pamiątkowe medale. Puchar burmistrza miasta Darłowa - Arkadiusza Klimowicza otrzymał Jerzy Bajer z Koszalina, który złowił 19 dorszy i zdobył 1139 punktów. Drugie miejsce i puchar otrzymał Krzysztof Sosnowski z Warszawy - 1029 p. Trzecie miejsce zajął Jan Bubień z Poznania - 828 p.