Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Kocham Cię, Polsko - lekcja patriotyzmu w darłowskiej "Trójce"

W majowy poranek uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły spotkali się, aby razem obchodzić ważne dla każdego Polaka święta : Dzień Flagi i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Patriotyzm to wielkie słowo. Według słownika Władysława Kopalińskiego oznacza: ?miłość ojczyzny, własnego narodu, połączoną z gotowością do ofiar dla niej". Wychowanie patriotyczne jest objęte szczególną troską wychowawców i nauczycieli. Każdy rok szkolny zaczyna i kończy się akademią. Uczniowie śpiewają hymn państwowy, pierwszoklasiści uroczyście ślubują na Sztandar Szkoły, flaga państwowa towarzyszy podniosłym uroczystościom.

Pani Aldona Śmigielska i Bogusława Skoneczna wraz ze swoimi uczniami - klasą IId i IIe, zaproponowały lekcję patriotyzmu w formie radosnej zabawy i podróży po Polsce. Wędrówka po kraju śladami naszej historii i symboli narodowych przybliżyła dzieciom święte dla każdego Polaka symbole: godło, flagę i hymn państwowy. W konkursie udział wzięła drużyna ?Dzieciaków" pod przywództwem pani wicedyrektor Małgorzaty Wawulskiej, oraz drużyna ?Dorosłych" uzbrojona w fachową wiedzę historyczną dyrektora szkoły - pana Andrzeja Protasewicza.

Trasa wędrówki wiodła przez kolejne stolice Polski. W Gnieźnie przypomnieliśmy historię polskiego orła, w Krakowie hasaliśmy po rynku wraz z Lajkonikiem, aż dopłynęliśmy Wisłą do Warszawy.

Wszyscy zawodnicy wykazali się wspaniałą wiedzą i umiejętnościami, które zostały nagrodzone niespodziankami ufundowanymi przez OSiR Darłowo. W organizację imprezy zaangażowali się również Rodzice naszych uczniów, którzy zawsze chętnie wspomagają szkolne przedsięwzięcia. Szczególnie serdecznie dziękujemy Pani Annie Lech, która ?wyczarowała" Lajkonika.

Zaszczepiając dziecku przywiązanie do tradycji swojego kraju, możemy liczyć, że polskie symbole narodowe będą bliskie sercu każdego dorosłego Polaka. Będą budzić miłość do Ojczyzny i poczucie tożsamości narodowej.

 

Bogusława Skoneczna
Darłowo, ED 5/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl