Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

Echo Darłowa

Elita Wędkarzy Morskich rywalizowała na Bałtyku pod Darłowem

W dniach 13 - 16 maja 2010 Darłowo gościło krajową i zagraniczną czołówkę w XXVIII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Wędkarstwie Morskim.

Ich organizatorem był Polski Związek Wędkarski Okręg Szczecin. Zawody odbyły się pod patronatem Komitetu Honorowego w składzie: Mirosław Iwański - wiceprezes ZG PZW; Włodzimierz Kornaszewski - prezes ZO w Szczecinie; Arkadiusz Klimowicz - burmistrz Darłowa; Mariusz Szubert - dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku; Marek Sochoń - armator z Darłowa.

W zawodach wzięło udział 111 najlepszych zawodników z całej Polski oraz 9 wędkarzy morskich z Niemiec.

Zawody rozegrano w następujących klasyfikacjach: Indywidualne Mistrzostwa Polski; Drużynowe Mistrzostwa Polski; Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Polski; Drużynowe Międzynarodowe Mistrzostwa Polski.

Rybami zaliczanymi do punktacji zawodów były: dorsz - 39 cm; łosoś - 39 cm; troć - 51 cm, pstrąg tęczowy - 41 cm; belona - 41 cm. W trzydniowych zawodach wzięły udział następujące kutry dostosowane do wędkarstwa morskiego: Złota Rybka, Pilot 55, Paweł, Szyper, Darłowiak, Klara, Skarp, Bomik.

A oto wyniki XXVIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Morskim ogłoszone przez sędziego głównego zawodów- Emiliana Pilcha.

Indywidualnym Mistrzem Polski na rok 2010 został Mariusz Gietka ze Szczecinka, który złowił 33 dorsze o łącznej długości 1814 cm. Największy z nich miał 80,2 cm. Wicemistrzostwo wywalczył Kazimierz Klamrowski z Pomuchla Lębork, który złapał 38 ryb o łącznej długości 1713 cm. Najdłuższa z nich miała 59 cm. Trzecie miejsce zajął Wojciech Chwastek z okręgu Koszalin, który złowił 30 ryb o łącznej długości 1378 cm, a najdłuższa z nich miała 56 cm.

Międzynarodowym Mistrzem Polski w Wędkarstwie Morskim na rok 2010 i najlepszym wędkarzem morskim został Freese Holger z Hamburga w Niemczech. W trzech turach złowił razem 27 ryb zajmujących długość 1257 cm, a najdłuższa z nich miała 56 cm. Drugim był reprezentant okręgu lęborskiego Kazimierz Klamrowski, który złowił 38 ryb o łącznej długości 1713 cm, a najdłuższa z nich miała 59 cm. Brązowy medal MMP zdobył Mariusz Gietka, który wyłowił 33 dorsze o łącznej długości 1614 cm.

Drużynowym Mistrzem Polski na 2010 rok został trzyosobowy team z okręgu Koszalin II, który złapał na wędki 71 ryb o długości 3159 cm, a najdłuższa miała 67,4 cm. Srebrny medal zdobyła drużyna z okręgu Słupsk, która wyciągnęła z Bałtyku 65 ryb o łącznej długości 3050 cm. Najdłuższa liczyła 65 cm. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z okręgu Poznań, która złowiła 37 ryb o długości 1748 cm, a najdłuższa miała 72,7 cm.

Międzynarodowym Mistrzem Polski w Wędkarstwie Morskim na 2010 rok został team z Hamburga w Niemczech, który złowił 55 ryb o łącznej długości 2548 cm, najdłuższa z nich liczyła 67 cm. Drugie miejsce zajęła drużyna z okręgu Koszalin II, która wyprzedziła drużynę z okręgu słupskiego. Razem wszyscy złowili 1km 42 metry ryb. Największego dorsza - 97,2 cm złowił Jerzy Bajer z Mielna. W klasyfikacji kutrów najszczęśliwszymi dla wędkarzy okazały się: ?Skarp", ?Złota Rybka" i ?Darłowiak". Poza pierwszymi trójkami, którym wręczono medale i puchary nagrodzono jeszcze kolejnych 7 zawodników. Wędkarze serdecznie dziękowali organizatorom za wzorową organizację zawodów oraz dobre wyżywienie w ośrodku wczasowym ?Korsarz" w Darłówku.

Stopniowo Darłowo staje stolicą wędkarstwa morskiego. Wędkuje się tu z plaży z małych łodzi oraz z kutrów morskich. Poza okresami sztormowymi można tu wędkować cały rok.