Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Jubileusz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

W piątek 14 maja dziesięciolecie działalności w Polsce świętowała  Polsko - Amerykańska Fundacja Wolności.

W uroczystości, która odbyła się w Warszawie w hotelu Viktoria uczestniczyli m.in. marszałek Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk, ministrowie Radosław Sikorski, Krzysztof Kwiatkowski, Katarzyna Hall, ambasador USA Lee A. Feinstein, prof. Zbigniew Brzeziński oraz odwiedzająca Polskę na zaproszenie PAFW i Ambasady USA załoga promu kosmicznego Endeavour. W tym niecodziennym jubileuszu udział wzięła również liderka tej fundacji i zarazem pełnomocnik burmistrza Darłowa d/s współpracy z organizacjami pozarządowymi Dorota Kuriata. Przesłanie do gości wystosował przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Donald Tusk i Bronisław Komorowski serdecznie podziękowali za dotychczasową działalność Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, której celem jest działanie na rzecz umacniania demokracji i społeczeństwa obywatelskiego, wyrównywania szans rozwoju indywidualnego i społecznego oraz wspieranie gospodarki rynkowej w Polsce. Fundacja Wolności od dziesięciu lat wspiera nie tylko transformację w Polsce od strony społecznej, lecz zajmuje się też z pomocą partnerów i realizatorów programów, budowaniem postaw obywatelskich, gromadzeniem kapitału społecznego, poprawianiem dostępu do edukacji, nowych technologii, zwłaszcza tam, gdzie lokalnym liderom czy inicjatywom przebić się najtrudniej: w małych miejscowościach i na wsiach. W ciągu tych lat na projekty PAFW przeznaczyła prawie 90 mln dolarów.

W oparciu o uchwałę Kongresu Stanów Zjednoczonych z 1989 r. ?O popieraniu demokracji w Europie Wschodniej" utworzono w latach dziewięćdziesiątych Polsko - Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości, który aktywnie wspierał rozwój przedsiębiorczości w Polsce. W roku 2000 rozpoczęła działalność programową i otworzyła przedstawicielstwo w Polsce PAFW. Fundacja działa na rzecz umacniania społeczeństwa obywatelskiego, demokracji i gospodarki rynkowej w Polsce, w tym wyrównywania szans rozwoju indywidualnego i społecznego, a jednocześnie wspiera procesy transformacji w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

W ciągu 10 lat Fundacja wsparła m.in. ponad 6000 projektów lokalnych. W szkoleniach finansowanych przez Fundację wzięło udział 34 tys. nauczycieli. Ponadto władze Fundacji udzieliły 18 tys. stypendiów. Miasto Darłowo, a właściwie jego organizacje pozarządowe dzięki nawiązanej współpracy z Fundacją skorzystały na dofinansowaniu projektów w ramach Programu Równać Szanse, Szkoły Liderów PAFW, a od tego roku realizowany będzie Program Działaj Lokalnie.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 5/2010

Dorota Kuriata i Zbigniew Brzeziński

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl