Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 11948430, w maju 41914, dziś 249; on-line: 63

Echo Darłowa

Otworzono akwapark

W czwartek 10 lipca br. przy dźwiękach reprezentacyjnej orkiestry Marynarki wojennej uroczyście poświęcono i otwarto Park Wodny Jan. Zbudowano go w rekordowo krótkim czasie. Kamień węgielny pod ten największy na Wybrzeżu obiekt  wodny położono 6 września 2002 roku. W Parku wodnym znajduje się 5 basenów w tym jeden pełno wymiarowy (25 x 12,5 metrów). Dwa z tych basenów (zewnętrzny i rekreacyjny) napełnione są leczniczą wodą morską. Do basenów z ciepłą wodą można zjeżdżać czterema zjeżdżalniami. Najdłuższa z nich z systemem turbo ma 104 metry długości i wejście usytuowane na wysokości czwartego piętra. „
„Jestem szczęśliwy, że tak wielka inwestycja turystyczna powstała w Darłówku mówił na otwarciu burmistrz Arkadiusz Klimowicz. Jestem przekonany, ze dzięki niej miasto wiele zyska. To krok milowy naszego kurortu w kierunku realizacji programu polegającego na wejściu Darłowa do pierwszej ligi kurortów Wybrzeża”.
Pomysłodawcą i projektantem aquaparku jest Zygmunt Kroplewski. Akwapark jest czynny codziennie od godz. 7 do 23. Za 1 godzinę korzystania z atrakcji parku takich jak np.: basenów, jakuzi, „dzika rzeka”, zjeżdżalnie itp. w dniach od poniedziałku do piątku opłata wynosi 10 złotych. W weekendy i święta 12 zł. bilety ulgowe są w cenie 8 zł/godz. Bilet rodzinny (powyżej 4 osób) jest tańszy i kosztuje 8,5 zł od osoby. Grupy zorganizowane powyżej 15 osób płacą po 7 zł za godzinę. Bilet dwugodzinny kosztuje 17 zł. Ze wszystkich atrakcji wodnych w parku może równocześnie korzystać 360 osób. Pierwsi skorzystali z kąpieli burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz  i właściciel parku Zygmunt Kroplewski. Obecnie zatrudnionych jest tu 40 osób w tym kilkunastu ratowników. Korzystający z parku dostają identyfikatory, które rejestrują czas pobytu i otwierają za pomocą kodu szafkę ubraniową. W kompleksie wodnym znajdują się kawiarnia, dwie sale konferencyjne, kręgielnia. W najbliższych dwóch miesiącach zostaną otwarte gabinety odnowy biologicznej, sauny itp.
 


Darłowo, ED 7/2003

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl