Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Są pieniądze na ratowanie i ochronę brzegów morskich na wschód od portu Darłowo

Na ratowanie i ochronę brzegu morskiego na wschód od portu Darłowo Urząd Morski w Słupsku otrzymał 2 sierpnia w Koszalinie z Instytucji Pośredniczącej potwierdzenie dofinansowania w wysokości 209,6 mln złotych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

W Koszalinie w obecności Tomasza Bobina - dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku i Arkadiusza Klimowicza - burmistrza miasta Darłowo wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski 2 sierpnia podpisał decyzję, która umożliwia ogłaszanie przetargów i zawieranie umów na realizację inwestycji - Ochrona brzegów morskich na wschód od Portu Darłowo.

Od dłuższego czasu obserwuje się nasilenie zjawiska sztormowej erozji brzegu morskiego i zaniku plaż na terenie miasta i gminy Darłowo na wschód od wejścia do portu w Darłowie przez całą mierzeję jeziora Kopań. Może to zagrozić istniejącej nadmorskiej infrastrukturze oraz spowodować powódź sztormową. Planowana inwestycja ma na celu zminimalizowanie procesu erozji i uniemożliwienie zalania okolic wschodniego Darłówka.

Na realizację tego przedsięwzięcia jak powiedział nam Tomasz Bobin dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku otrzymaliśmy 209,6 mln złotych. Pieniądze te pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Projekt obejmuje m.in. modernizację ciągu kamiennych falochronów wyspowych, remont 53 ostróg z drewnianych pali wbitych w dno morskie, dobudowanie kolejnego odcinka wału przeciwpowodziowego na mierzei jeziora Kopań o długości 830 metrów oraz wykonanie narzutu z kamienia łamanego na całej długości wału od strony morskiej o grubości 1,5 m na długości 4980 m i o grubości 1m od strony jeziora na długości 5450 m.

Realizacja tego bardzo potrzebnego systemu ochrony brzegów nastąpi w latach 2011 - 2012. To będzie największa inwestycja tego typu w naszej powojennej historii - dodał dyrektor Tomasz Bobin. Urząd Morski w Słupsku otrzyma dofinansowanie z unijnego Funduszu Spójności w wysokości 178.191.783 zł oraz z budżetu państwa - 31.445.609 zł wyjaśnił Stanisław Gawłowski - wiceminister środowiska. Samorządy miasta i gminy Darłowo nie wyłożą na te cele ani grosza. Dla Darłowa jest to bardzo cenna i potrzebna inwestycja powiedział Arkadiusz Klimowicz - burmistrz miasta Darłowo. Umożliwi turystom i wczasowiczom korzystanie z szerszych bałtyckich plaż, a także, co jest bardzo ważne zabezpieczy istniejącą nadmorską infrastrukturę hotelowo - wypoczynkową oraz da możliwość budowy w Darłówku na terenach położonych blisko brzegów Bałtyku kolejnych pensjonatów, hoteli, czy apartamentowców.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl