Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Święto Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego od roku 1992 jest corocznie obchodzone 15 sierpnia w rocznicę zwycięstwa w 1920 roku nad bolszewikami. W tym roku mija 90 lat od zwycięstwa polskich wojsk dowodzonych przez marszałka Józefa Piłsudskiego nad sowieckimi armiami. Obchody 90. rocznicy Bitwy Warszawskiej, która rozegrała się podczas wojny polsko-bolszewickiej między 12 a 15 sierpnia 1920 r., rozpoczną się już 11 sierpnia. Z Chabówki do Warszawy wyruszy wówczas zabytkowa lokomotywa z 1917 r. odtwarzająca przejazd ochotników z 1920 r. 14 sierpnia w Ossowie będzie można obejrzeć rekonstrukcję Bitwy Warszawskiej, a później wysłuchać Apelu Poległych. Centralne obchody rocznicy bitwy odbędą się 15 sierpnia w Warszawie na pl. Józefa Piłsudskiego. Tradycyjnie przed Grobem Nieznanego Żołnierza nastąpi uroczysta zmiana wart, a prezydent wręczy nominacje generalskie. W katedrze polowej WP poświęcona zostanie tablica upamiętniająca zmarłych w katastrofie smoleńskiej.

Podczas Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia Prezydent RP Bronisław Komorowski przejmie zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi i odbierze uroczysty meldunek od szefa sztabu generalnego.

Z okazji Święta Wojska Polskiego burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz i przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Grosz składają w imieniu całego społeczeństwa miasta Darłowa wszystkim żołnierzom, oficerom, pracownikom cywilnym wojska, członkom Związku Byłych Żołnierzy  Zawodowych i Oficerów Rezerwy i ich rodzinom wyrazy uznania i najwyższego szacunku oraz życzenia dalszych sukcesów w pracy zawodowej i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl